16 czerwca 2021 Udostępnij

Wybór mebli do pokoju dziecka - uniwersalnie czy bajkowo?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

 

Pokój dla dziecka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Rodzice przykładają do tego bardzo dużą wagę. Chodzi przecież o komfort malucha oraz o jego bezpieczeństwo. W tej sytuacji warto zapoznać się z ofertą najpopularniejszych salonów meblowych. Do wyboru są rozmaite kolekcje. Zakupów można dokonać również przy pomocy sieci internetowej. Rodzice maluchów stają przed wieloma dylematami, m.in. z tym, czy wybrać dla dziecka meble bajkowe, czy też zdecydowanie bardziej uniwersalne. Istotne znaczenie ma też wielkość aranżowanego pomieszczenia.

Warto postawić na rozmowę z dzieckiem

Rodzice zabierający się za aranżację pokoju dziecięcego muszą pamiętać o tym, że dzieci umieją mówić i warto z nimi rozmawiać o ich potrzebach. Nieco inaczej sprawa wygląda, gdy aranżowany jest pokój dla niemowlaka, który nie potrafi mówić. Jeśli dziecko ma już kilka lat należy zaprosić je na spokojną rozmowę i zapoznać się z jego zadaniem.

Dzieciom należy uzmysłowić to, iż zakup mebli pochłania z domowego budżetu dość duże pieniądze. Co za tym idzie wybór musi być dobrze przemyślany i nie podjęty zbyt pochopnie. Dzieci chcą zazwyczaj czuć się w swoim pokoju jak w bajce. Niekiedy można im to zapewnić, lecz w zdecydowanej większości przypadków lepiej stawiać na meble uniwersalne oraz na długie lata.

Praktyczność i długa żywotność to podstawa

Dorośli muszą mieć pełną świadomość tego, że przy wyborze mebli powinni się kierować ich praktycznością oraz długą żywotnością. Uniwersalne meble dziecięce mogą być eleganckie oraz bardzo oryginalnie. Wystarczy poznać oferty rozmaitych firm, a na samym końcu dobrze je między sobą porównać. Meble muszą być:

  • jasne,
  • komfortowe w użytkowaniu,
  • łatwe w montażu,
  • estetyczne,
  • solidne,
  • trwałe.

Należy też zadbać o to, aby przyciągały uwagę gości. W dziecięcych pomieszczeniach sprawdzą się meble proste, chociaż bardzo schludne. Dzięki temu dzieci będą chciały zapraszać do swojego pokoju rówieśników i niczego nie będą się wstydzić. Wśród najbardziej przydatnych mebli dziecięcych można wymienić m.in. łóżko, biurko, szafę na ubrania czy też komodę. Ostateczne wyposażenie takiego pokoju powinno być jednak przedyskutowane w gronie rodzinnym, aby żadna ze stron nie czuła się poszkodowana. Można w to zaangażować wykwalifikowanych projektantów wnętrz. Oczywiście w pierwszej kolejności warto stawiać na rozwiązania modne i ponadczasowe.

Istotną rolę pełnią dodatki i akcesoria

Decydując się na zakup dziecięcych mebli nie można zapominać o istotnej roli dodatków oraz akcesoriów. Nie zawsze trzeba spełniać wszystkie zachcianki dziecka, np. o szafie udekorowanej rysunkami zwierzaków lub też podobiznami bajkowych bohaterów. Można iść z nimi na ugodę i postawić na oryginalne dodatki. Mogą to być np. kolorowe zasłonki i firanki, obrazki, narzuty, skrzynie na zabawki czy też kołdry i poduszki z bajkowymi motywami. Zdecydowanie się na takie akcenty sprawi, że maluch poczuje się w pokoju bardzo swobodnie i zdecydowanie poprawi swoje samopoczucie. Jeśli zmienią się jego preferencje nie pozostanie nic innego, jak wymienić wspomniane dodatki. To dużo lepsza opcja, niż przemeblowywanie całego pokoju.

Umeblowanie dziecięcego pokoju może być dość czasochłonne, ale należy działać cierpliwie i z zachowaniem pewnych zasad. Maluch będzie rósł i warto uwzględnić to w swoich poczynaniach. Współpraca z profesjonalistami może okazać się bardzo opłacalnym przedsięwzięciem, więc jeśli pozwalają na to finanse warto się ku temu skłonić. Rodzice nie będą tego żałować. 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Klaudia Jarosz