27 maja 2017 Udostępnij

Wymiana mebli w pokoju dziecka


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli nie będziemy kupować mebli na wymiar, które przygotowane będą przez renomowaną firmę wydaje się, że wymiana na nowe będzie rozsądna co kilka lat. Najczęściej przy meblach będzie się zwracać uwagę na estetykę oraz funkcjonalność tych mebli jakie będą oferowane. Warto się zastanowić czy w przypadku mebli dla dziecka będzie trzeba brać pod uwagę takie same kwestie.

Trwałość przygotowywanych mebli

Niektórzy producenci podchodzą poważnie do kwestii trwałości mebli i uważają to za poważne wyzwanie. Dlatego decydują się na tworzenie dobrych jakościowo, trwałych mebli. Dzięki temu będą mogły one dobrze służyć przez wiele lat. Jest tylko taki problem, że te dobre jakościowo meble mogą się okazać dość kosztowne. Kiedyś kupowanie mebli traktowane było jak inwestycja na wiele lat, mimo remontów malowania, odświeżania ścian meble były wymieniane rzadko. Było to związane bezpośrednio z ich dość wysoką ceną jak i też tym, że takie meble były wtedy trudno dostępne. Jednak wtedy charakteryzowały się one solidnym wykonaniem oraz trwałością. W wielu domach nadal można znaleźć meble które produkowane były nawet 40 lat temu. Dalej mogą one spełniać swoje funkcje.

Obecnie firmy raczej starają się pracować tak, by mieć jak największe zyski a jednocześnie wydawać jak najmniej. Dlatego te półprodukty, które stosowane są do produkcji mebli najczęściej mają niską jakość. To sprawia, że meble wizualnie są atrakcyjne, ale szybko będą się psuć a po zepsuciu ich naprawa praktycznie nie będzie już możliwa i od razu kupowane będą nowe meble. Obecnie więc można powiedzieć, że trwałość XXI wieku to taka trwałość, która będzie pozwalała przez pewien czas komfortowo użytkować dany mebel, potem będzie nadawał się do wymiany.

Odświeżenie mebli

Rosnące dzieci – jak poradzić sobie z meblami?

Jeśli nie będziemy chcieli narażać się na koszty, gdy chodzi o dobór mebli powinno się brać pod uwagę perspektywy kilkuletnie. Dotyczy to kwestii tak ważnych jak kolor ścian, jaskrawy róż może być dobry dla małej dziewczynki, ale trzeba się liczyć z tym, że dla dziewczynki nastoletniej nie będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o meble musimy się liczyć również z tym, że są dostępne specjalne meble, które rosną razem z dzieckiem i wydaje się, że będą one interesującą propozycją. Można postawić na specjalne łóżeczko, które łatwo będzie można przerobić na tapczan dla dziecka nieco starszego.

Rosnące dziecko potrzebuje także nieco więcej miejsca na przechowywanie rzeczy. Dlatego wtedy będzie można postawić na specjalną komodę, którą przemodelować będzie można na szafę, w której zmieści się sporo rzeczy. Jeśli chodzi o starsze dzieci konieczne stanie się również przygotowywanie biurka i krzesła biurowego, by dziecko mogło tam odrabiać lekcje. Najlepsze są opcje, których wysokość będzie można regulować, ponieważ jak wiadomo dziecko będzie dość szybko rosło i taka regulacja wysokości będzie ważna. Takich propozycji obecnie w sklepach znajdziemy coraz więcej, dlatego coś atrakcyjnego będzie można dopasować dla swojego dziecka.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Michał Brzeziński