7 lipca 2017 Udostępnij

Urządzanie pokoju dla dziecka

Urządzanie pokoju dla dziecka będzie przyjemnością, szczególnie gdy chodzi o pokój dla niemowlaka będzie to przywoływać miłe skojarzenia. Pewnie wiele osób zastanawia się jak najlepiej umeblować taki malutki pokoik dla dziecka, wybrać będzie trzeba łóżeczko, komodę, przewijak. Podpowiemy jak urządzić pokój dziecięcy, jakie jego elementy będą najważniejsze, na co przede wszystkim trzeba będzie zwracać uwagę.

Trzeba pamiętać, że niemowlę nie potrzebuje bardzo wielu sprzętów. Tak naprawdę wystarczy tam wyłącznie łóżeczko do spania i dla rodziców kilka akcesoriów ułatwiających opiekę.

Łóżeczko – co wybrać?

Najbardziej praktyczne wydają się być nadal popularne łóżeczka drewniane, które będą stabilne, będzie można na nich dodatkowo ustawić również przewijak, a do szuflad można również włożyć zapas pieluch czy dodatkowe komplety pościeli. Standardowo łóżeczka mają 120 x 60 cm. W sklepach będą również znajdować się także większe modele, które po latach będzie można zmienić na tapczan dla starszego dziecka. w łóżeczku powinny być także elementy umożliwiające jego ewentualną przemianę między innymi podnoszone i opuszczane dno na kilka wysokości. Praktycznym rozwiązaniem będzie także opcja wyciągania szczebelków.

Meble do pokoju – jaka komoda?

Początkowo w pokoju dziecka szafa nie będzie potrzebna, powinna tam wystarczyć komoda, gdzie będzie można trzymać ubranka, pieluchy czy akcesoria, które umożliwią pielęgnację dziecka. Komoda będzie praktyczna, ponieważ na jej górnej części będzie można dodatkowo ustawić również przewijak. W sklepach pojawiają się także specjalne komody z wbudowanym już przewijakiem. Warto także szukać urządzając pokój dziecka takiej komody, która ma pojemne szuflady, gdzie będzie można włożyć różnorakie elementy. Do komody będzie można także wprowadzić specjalne organizery, które pozwolą utrzymać porządek w rzeczach dziecka.

Wyposażenie pokoju niemowlaka

Meble do pokoju dla niemowlaka: przewijak

Jeśli chodzi o przewijak pojawiają się obecnie zróżnicowane opcje. Jeśli ktoś nie będzie decydował się na komodę z gotowym przewijakiem to tak naprawdę najlepszą opcją będzie sztywny przewijak z podwyższonym bokiem, który układać się będzie na łóżeczku. Tam jednak będzie taki minus, że jeśli łóżeczko jednym bokiem nie będzie znajdować się przy ścianie to rzeczy znajdujące się na przewijaku mogą z niego spadać. Rozwiązaniem nieco droższym będzie specjalny mobilny przewijak na stelażu, pod którym będą także miejsca na akcesoria.

Meble w pokoju niemowlaka

Jeśli chodzi o kompletowanie niezbędnych sprzętów może to zająć sporo czasu. Na pewno nie powinno się tego odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ może się okazać, że podjęcie decyzji będzie zbyt trudne. Trzeba także pamiętać, że meble nowe mają charakterystyczny zapach i dlatego warto będzie kupić je nieco wcześniej, przygotować do użycia tak by były w stanie tego charakterystycznego zapachu się pozbyć. To ważna kwestia, która ma znaczenie, gdy chodzi o przygotowanie mebli do użycia, tak by dla dziecka były rzeczywiście bezpieczne.

Klaudia Jarosz