13 maja 2021 Udostępnij

Przed i Po: Stylizacja domu część pierwsza


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jest takie wspaniałe francuskie przysłowie: "Il vaut mieux un petit chez soi, qu'un grand chez les autres". Oznacza ono w zasadzie: Nie ma takiego miejsca jak (nasz własny mały) dom. Szczególnie prawdziwe w moim przypadku, kiedy myślę o moim mieszkaniu wielkości pudełka po butach. Ale stworzenie osobistego, ciepłego i wygodnego domu nie jest kwestią rozmiaru - z kilkoma sztuczkami i poprawkami każdy dom może mieć ten osobisty charakter. Jak wspomniałam wczoraj, jestem obecnie zapisana na kurs stylizacji wnętrz online prowadzony przez nieskazitelną królową Jungalow, Justinę Blakeney. Stylizacja własnego mieszkania (lub jakiegokolwiek innego domu) może być czasem naprawdę trudna. Postanowiłam więc wziąć udział w kursie i nauczyć się czegoś od doświadczonej profesjonalistki. I okazało się to bardzo pomocne.

Po krótkim wstępie teoretycznym obejmującym "8 zasad stylizacji" szybko zostaliśmy poproszeni o rozpoczęcie własnej przygody ze stylizacją wnętrz. Pierwszym zadaniem było zrobienie zdjęć przed pięcioma kluczowymi miejscami w naszych domach. A potem ruszyliśmy. Pierwszy przystanek: stylizacja stolika kawowego i sofy. Ponieważ moje mieszkanie jest malutkie i nie mam dodatkowego miejsca do przechowywania, mam tendencję do utrzymywania porządku w domu. Co więcej, postanowiłam pracować z tym, co mam w domu. Więc nie ma dodatkowych wydatków. Raczej jakieś przetasowania i zmiany w ułożeniu akcesoriów. Więc bez zbyt drastycznych zmian.

wnętrze

Mój salon ma raczej stonowaną kolorystykę, szarość, czerń, biel z kilkoma kolorowymi akcentami. Moje vintage kilimowe poduszki nadają ton, więc w podobny sposób zinterpretowałam stolik kawowy: Dodałam garść świeżych białych jaskierków w teksturowanym, ręcznie robionym kamiennym wazonie, mały stosik książek w podobnym kolorze zrównoważył ustawienie stołu zwieńczone odrobiną "bling" - starym marokańskim srebrnym pudełkiem. Talerz Marimekko łączy mieszany styl "etniczny ze skandynawskim" i odzwierciedla bogaty wzór dywanu. Dodatkowo przydaje się do odkładania drobiazgów i trzymania ich w jednym miejscu.

Sofa została nieco zmieniona. Zamieniłam szarą poduszkę na białą i dodałam moją vintage'ową poduszkę Handira z Maroka, która dodała odrobinę blasku. Wszystko to zostało sfinalizowane przez dodanie odrobiny życia - otwartej książki na sofie i pary Converse'ów. Voilà!

Muszę przyznać, że byłam raczej zadowolona z rezultatu mojej pierwszej rundy restylingu. Bardzo chciałabym poznać Waszą opinię, więc koniecznie podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. W przyszłym tygodniu będę kontynuować drugą część - stylizację mojej konsoli i regału. Szczęśliwego czwartku!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Michał Brzeziński