3 maja 2021 Udostępnij

Przed i Po: Stylizacja domu część druga


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W zeszłym tygodniu pisałam o moich zajęciach online ze stylizacji wnętrz i przedstawiłam pierwsze efekty - stylizację stolika kawowego i sofy. Dziś chcę się z Wami podzielić drugą częścią: stylizacją regału i konsoli. Kurs online Justiny Blakeney był naprawdę fajnym doświadczeniem, ponieważ zostaliśmy poproszeni o zrobienie zdjęć "przed i po" oraz zastosowanie "8 zasad stylizacji". Kiedy zaczęłam zmieniać styl mojego górnego regału, zauważyłam jedną rzecz: był mocno zapakowany. Nauczyliśmy się, że rzeczy powinny mieć trochę przestrzeni 'do oddychania', aby uniknąć zagraconego wyglądu.

Zdjęłam więc wszystkie bibeloty i sporą część książek, pobawiłam się rozmieszczeniem w pionie i poziomie, dodałam trochę tekstury i koloru dzięki mojej małej sowie House Doctor, odrobinę blasku dzięki mojemu fasetowanemu wazonowi w kolorze szafirowego błękitu i kilku wiosennym roślinom. Kiedy patrzę na zdjęcie "przed i po" muszę przyznać, że jest to zdecydowana poprawa.

wnętrze

Kolejnym zadaniem była konsola. Mam śliczną drewnianą konsolę (znalezioną w Butlers) z wieloma małymi szufladkami pomalowanymi na różne odcienie szarości i czerni. Co zabawne, kilka tygodni przed rozpoczęciem kursu zmieniłam styl mojej konsoli, więc czułam, że muszę raczej ulepszyć moją stylizację, niż całkowicie ją zmienić.

Spodobał mi się schemat kolorystyczny, który zawierał szarości, błękity i zielenie, więc rozejrzałam się po mieszkaniu i znalazłam kilka drobiazgów, które mogłam dodać do winietki: zieloną, vintage'ową butelkę ze szkła aptekarskiego, zwietrzały niebieski list (oba z Home Barn) i moją dziwaczną doniczkę z Atelier Stella z małym kaktusem. Pamiętałam o zasadzie, że przedmioty powinny być pogrupowane w nieparzyste liczby, a zestaw trzech ma wielką wizualną moc, zwłaszcza jeśli połączy się różne wysokości. Do tego kolory były idealne i ta-dah, moja konsolowa stylizacja została zrealizowana!

Bardzo podoba mi się rezultat moich małych stylizacyjnych podchodów. Co o tym sądzisz? Czy często zmieniasz styl swojego domu?


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Klaudia Jarosz