4 czerwca 2017 Udostępnij

Pokój dla księżniczki

Pokój jest miejscem, gdzie dziecko spędza najwięcej czasu, dlatego ma to znaczenie dla rozwoju malucha. Powinien być bezpieczny, wygodny, ale także urządzony w taki sposób, by skutecznie inspirować i pobudzać wyobraźnie a także działać dobrze na psychikę dziecka. Pokój dla księżniczki tak jak każdy inny dziecięcy pokój musi mieć miejsce do spania, nauki i zabawy oraz odpoczynku.

Ważne będzie znalezienie miejsca, gdzie będzie można schować wszystkie rzeczy. Pożądany efekt pokoju dla księżniczki będzie można osiągnąć zarówno od podstaw przygotowując takie miejsce jak i też poprzez wprowadzenie dodatków, które odmienią takie wnętrze. Pokój księżniczki w zależności od wieku i upodobań przyszłej właścicielki może oznaczać wnętrze, które nawiązywać będzie do królewskiej sypialni jak z baśni.

Dodatki do pokojuJakie kolory

Jest pełne przekonanie u psychologów, że na psychikę i samopoczucie dziecka wpływają mocno kolory. Szczególnie ważny będzie wybór barw jakie znajdować się będą w pokoju dziecka. Nasycone mocne kolory skutecznie napełniają energię, nie można jednak z nimi przesadzić. Błękit oraz zieleń w odpowiedniej dawce to gwarancja relaksu i skupienia. Błękit będzie wpasowywał się doskonale w aranżację pokoju dla księżniczki, ładnie uzupełnia się go jasnymi meblami czy ścianami, które odpowiadają kolorystyce z Disneya.

Między innymi niebieski to kolor Elsy z najbardziej popularnej obecnie bajki Kraina Lodu. Biel jest bardzo uniwersalną barwą, która w pokoju każdego dziecka powinna się pojawiać, ale powinno się biel zestawić z innym kolorem. W przypadku dziewczynek bardzo często pojawia się decyzja o połączeniu bieli z kolorem różowym. Jest to bardzo często ulubiony kolor dziewczynek, dlatego nie ma się co dziwić, że często pojawia się w pokojach.

Jednocześnie jednak, gdy dziewczynka będzie już nieco starsza może się okazać, że taka stylistyka nie będzie odpowiednia, natomiast remont nie zawsze będzie możliwy, dlatego jeśli ktoś nie chce wykonywać bardzo często remontu może się zdecydować na zastosowanie fototapet, które dość szybko się zmienia, można znaleźć spokojnie takie fototapety, na których właśnie pojawiają się księżniczki.

Meble do pokoju dziewczynki

Jeśli chodzi o komplety najczęściej mają one kolorystykę biało różową. Zakup kompletu ma taką zaletę, że wszystkie meble utrzymywane będą w takiej samej stylistyce i wykonywane są z takich samych materiałów. Spośród pojedynczych mebli ciekawymi propozycjami mogą się okazać takie opcje jak łóżko karoca z baldachimem czy też łóżko, które przybiera kształt zamku, znajdziemy takie łóżka, które wyglądają jak z królewskiej komnaty. Zdecydować się można również na meble ozdobione wizerunkami popularnych bajkowych księżniczek. Zazwyczaj meble te będą utrzymywane w tonacji różowej albo niebieskiej. Właśnie te dwa kolory są najbardziej popularne i najczęściej będą spotykane. Jeśli przygotowuje się pokój dla księżniczki można oczekiwać, że w takim miejscu każda dziewczynka będzie czuła się rzeczywiście wyjątkowo i będzie to jej azyl.

Piotr Mierzwa