16 lipca 2017 Udostępnij

Pokój dla bliźniaków w wieku szkolnym


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Oczywiście w przypadku pokoju bliźniaków wszystko będzie tam podwójne. Gdy dziecko wejdzie w wiek szkolny ilość tych elementów w pokoju będzie się zwiększać. Pojawiać się tam będą dodatkowe meble takie jak biurka, regał na książki. Do tego ludzie młodzi zaczynają rosnąć, jest więcej ubrań, stają się one większe, pojawiają się również liczniejsze zabawki. Podpowiadamy więc jak powinno się uzupełnić pokój dla bliźniaków w wieku szkolnym.

Nie zawsze jest taka możliwość, by każde dziecko miało swój własny pokój. Wtedy organizacja przestrzeni dla dwójki dzieci będzie już sporym wyzwaniem. Jeśli dzieci są w tym samym wieku każde z nich może mieć inne upodobania. Dochodzi tam wiele różnych elementów, wszystkie występować muszą w podwójnej roli.

Miejsce do spania

Jeśli mamy średniej wielkości pokój dla dwójki dzieci wygodnym rozwiązaniem może być kupno piętrowego łóżka. Daje dużą oszczędność miejsca i pozwoli zaoszczędzić miejsce do pracy oraz do zabawy. Koszt łóżek piętrowych jest różny od 400 do nawet 3 tysięcy złotych. Jeśli dzieci nie potrafią dojść do porozumienia, które ma spać na górze a które na dole będzie można pomyśleć również o tym, by łóżka umieścić na antresoli. Oczywiście pod warunkiem, że to będzie możliwe ze względu na ilość miejsca. Jeśli to się nie uda będzie można ustalić, że następuje co tydzień zmiana i raz jedno dziecko śpi na górze raz drugie. Jeśli chodzi o ceny łóżek na antresoli można je kupić od około 400 złotych. Takie łózka będą gwarantować gospodarowanie miejsca pod sufitem zaś podłoga będzie zostawać do dyspozycji.

Kącik do nauki

Miejsce do nauki i na książki

Pod antresolą może być miejsce na biurka. Wtedy na pewno będzie trzeba myśleć o odpowiednim oświetleniu takiego miejsce. Inaczej można także zdecydować się na piętrowe łóżka i biurko połączone z regałem. Z pomocą specjalnych uchwytów blat będzie się łączyć z jednej strony z częścią regału, w ten sposób zaoszczędzi się trochę miejsca. Jeśli nie ma miejsca na dwa biurka można wybrać jeden większy blat, każde dziecko będzie miało wtedy część takiego biurka do swojej dyspozycji. Innym rozwiązaniem będą łóżka piętrowe, gdzie górna cześć będzie służyć do spania, a na dole mamy przestrzeń z biurkiem, półkami na książki, niekiedy także z szafą. Dla bliźniaków trzeba mieć dwa takie zestawy, mogą być one ciekawym rozwiązaniem, jeśli tylko będzie odpowiednia ilość miejsca.

Szafa

Ubrania dzieci na pewno dobrze będzie umieszczać we wspólnej garderobie. Jedna garderoba dla wszystkich domowników może nie być wystarczająca, dlatego ewentualnie będzie można pomyśleć o modelu szafy, która nie zajmie zbyt wiele miejsca w pokoju a pozwoli na przechowywanie pewnych rzeczy bez większych problemów.

Na pewno przed zakupem mebli trzeba sobie wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować, by ostatecznie stworzyć takie wnętrze, które będzie się dobrze prezentować, swoim wyglądem będzie w stanie zachwycić, a jednocześnie wszystko będzie dobrze zaplanowane i rozmieszczone odpowiednio w tak przygotowywanym pokoju, gdzie mieszkać będą bliźniaki.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Klaudia Jarosz