4 lipca 2017 Udostępnij

Meble rosnące razem z dzieckiem


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Konieczność częstej zmiany mebli w pokoju dziecka może być trudna dla rodziców, czy rzeczywiście tak to wygląda? Warto będzie sprawdzić jakie meble wybrać by mieć opcję solidną, funkcjonalną oraz taką, która będzie służyć przez długie lata. Urządzając pokój dla noworodka dość często uświadamiamy sobie, że będzie on dobry praktycznie przez rok, do momentu jak dziecko zacznie chodzić.

Potem wysokie łóżko ze szczebelkami stanie się niebezpieczne i trzeba będzie myśleć o nowych rozwiązaniach do takich wnętrz, które sprawdzać się będą lepiej przy rosnącym dziecku. Ciekawą opcją są bez wątpienia meble, które rosną razem z dzieckiem i mogą służyć kilka czy kilkanaście lat.

Łóżeczko

To najbardziej popularny mebel, jeśli chodzi o meble rosnące razem z dzieckiem. Materac można będzie ustawić na dwóch wysokościach. Przez kilka pierwszych miesięcy będzie wyżej, potem będzie można go obniżyć. Gdy dziecko nauczy się samodzielnie chodzić wyjąć można szczebelki, natomiast gdy dziecko będzie już stabilnie się poruszać można odłączyć jeden bok i będzie można siadać na materacu, tak by nogi postawić na podłodze. Takie łóżeczko dobrze dobrane służyć może nawet do 4 roku życia.

Dla starszych dzieci

Jeśli wymieniamy łóżeczko na kolejne również będzie można znaleźć propozycje, które będą rosły razem z dzieckiem. Mamy tam między innymi stelaż, który będzie rozsuwany na specjalnych szynach. Takie łóżeczko będzie można zwiększać razem z wzrostem dziecka, następnie będzie można skręcić śrubami dla uzyskania stabilności. Niektóre modele mogą wytrzymać specjalnego większego materaca i tą kwestię warto sprawdzić nim zdecydujemy się na zakup. Interesująca kolorystyka i ciekawe formy wzorów mogą sprawić, że taki element będzie pasował dobrze do każdego wnętrza.

Pokój dziecięcy

Krzesełko

Gdy rozpocznie się powiększenie diety dziecka będzie trzeba myśleć także o kupowaniu krzesełka do karmienia. Takie krzesełko będzie mogło służyć do około roku, ale są także takie modele rosnące, które mocować będzie można na różnorakich wysokościach. Dzięki temu mogą one służyć przynajmniej kilka lat. Tego typu krzesełko dostosowane jest i do dziecka, które rozpoczyna naukę jedzenia jak i dla dziecka już kilkuletniego.

Biurko oraz stoliki

Ciekawe meble, rosnące razem z dzieckiem to także stoliki, których wysokość będzie można zwiększać w zależności od tego jaki wzrost ma dziecko. Dostępne na rynku meble wykonywane są solidnie z materiałów doskonałej jakości. Dzięki temu nadal, po kilku latach użytkowania można oczekiwać, że utrzymają one dobry stan i dalej będą się dobrze sprawdzać. Wybierając meble do pokoju dziecka nie trzeba kierować się jedynie funkcjonalnością i solidnością wykonania. Dobrze dostosowane biurko, łóżko czy krzesełko gwarantować ma naszej pociesze wygodę, komfort użytkowania, pozwala zachować pozycję ciała. Te wszystkie cechy maja meble stabilne, trwałe i wykonane z dobrych materiałów, a to że mogą rosnąć razem z dzieckiem będzie istotną ich zaletą. Dlatego warto na tego typu propozycje zwracać uwagę.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Klaudia Jarosz