14 maja 2017 Udostępnij

Meble modułowe w pokoju dziecięcym


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Pomysł na meble modułowe narodził się już w latach 60 XX wieku, w Danii. To właśnie tam wymyślono zestawy modułów, z których można budować całe meble, dostosowane świetnie do potrzeb danego pomieszczenia i jego mieszkańców. Sposób ułożenia poszczególnych modułów i ich użytkowania zależy od samych klientów, nie od tego, jak zaplanował to producent.

Meble modułowe stanowią świetne wyposażenie pokoju dziecięcego. Przemawia za tym przede wszystkim szeroki zakres możliwości, oszczędność oraz pole do popisu dla kreatywnej, dziecięcej wyobraźni. Moduły pomagają też w poradzeniu sobie z trudnymi w aranżacji, małymi pokoikami.

Czym różnią się od tradycyjnych?

Podstawowa różnica tkwi w tym, że decydując się na moduły nie musimy od razu determinować całego wyposażenia i wyglądu pokoju. Można zacząć od niewielkiej szafki, komody i łóżeczka, a następnie w miarę rosnących wraz z dzieckiem potrzeb dokupować kolejne segmenty i wykorzystywać stare w nowy sposób. Elementy występują w zróżnicowanej kolorystyce i posiadają możliwość połączenia z rozmaitymi panelami ozdobnymi – można je komponować lub trzymać się tej samej linii stylistycznej, by uzyskać wrażenie spójności. Wybór dobrych jakościowo modułów do dziecięcego pokoju jest wyborem na lata.

Meble modułowe

Łatwe zmiany w trudnych pomieszczeniach

Niektóre typy pomieszczeń uchodzą za „trudniejsze” do urządzenia, niż inne. To przede wszystkim przestrzenie ciasne, niewielkie, „nieustawne” - czyli takie, w których trudno jest zmieścić wszelkie niezbędne meble i akcesoria. Meble modułowe są idealną odpowiedzią na takie problemy. Można za ich pomocą tworzyć pomysłowe połączenia regałów z biurkiem, szafek i szuflad, pufa może służyć jako stolik, a dotychczasowa półka – jako bok nowej szafki. Świetnym doradcą bywa samo dziecko i jego wyobraźnia – szczególnie gdy rośnie, staje się kreatywne, chce mieć coraz większy wpływ na swoją przestrzeń i podkreślać własną indywidualność. Zaproszenie dziecka do remontu nie musi się sprowadzać do wskazania mu kilku zestawów gotowych mebli do wyboru. Meble modułowe to nieograniczona kreacja.

Pokój na lata

Solidne meble modułowe, uzupełniane o kolejne części, będą służyły latami i zmieniały się zgodnie ze zmianami dziecięcych potrzeb. Niemowlak nie potrzebuje zbyt wielu sprzętów, za to już dziecko w wieku szkolnym lub nastolatek – jak najbardziej. Dokupienie kolejnych modułów jest tańsze, niż wymiana mebli co kilka lat. Moduły można też pomalować lub zmienić gałki w drzwiczkach, by całkowicie odmienić przestrzeń dziecięcego pokoju. Dlatego właśnie warto je wybrać – są najbardziej ekonomiczną, a przy tym elastyczną możliwością spośród dostępnych na rynku. Umożliwiają zmiany niewielkim kosztem i doskonale odpowiadają potrzebom dziecka na każdym etapie rozwoju.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Klaudia Jarosz