1 maja 2017 Udostępnij

Kreatywność w dziecięcym pokoju


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Czy pokój dziecka może przypominać plac zabaw jego marzeń? Okazuje się, że nie jest to wcale niemożliwe. Jeśli kupujemy dodatki do pokoju dziecięcego, nie musimy przejmować się jego stylem tak bardzo, jak ma to miejsce w odniesieniu do pokoju osoby dorosłej.

Tu znacznie ważniejsza jest trwałość, dzieci mają bowiem pomysły, które niejednokrotnie stanowią zaskoczenie dla nich samych, choć ogromną rolę ma do odegrania także wielofunkcyjność oraz możliwość rozbudowy lub przebudowy takiego mebla, gdy dziecko jest coraz starsze. Meble dzieci mają zresztą do spełnienia przynajmniej kilka zadań. Powinny nie tylko znakomicie spełniać funkcje, do jakich zostały przeznaczone, ale również umożliwiać naprawdę dobrą zabawą. Powinny być gustowne, nie mniej ważne jest jednak i to, aby były kolorowe i odpowiadały dziecięcym pragnieniom. Co ważne, meble wielofunkcyjne pochodzą nie tylko z zagranicy. Wiele znakomitych rozwiązań pasujących do dziecięcego pokoju jest produkowanych przez polskich producentów.

Mój pokój, moja twierdza

Pewnym wyzwaniem dla rodziców może być i to, że dzieci zwykle wcale nie uważają, że ich pokój jest jedynym miejscem w całym domu, w którym powinny się bawić. Roznoszenie zabawek po wszystkich pokojach może być dość frustrujące dla rodziców, warto więc zdecydować się na remont pokoju dziecięcego, doświadczenie potwierdza bowiem, że mamy w jego wypadku do czynienia ze sprawdzonym wyjściem z trudnej sytuacji. Jeśli pokój zostanie dopasowany do potrzeb dziecka, możemy liczyć na to, że maluch w końcu się do niego przekona i będzie w nim spędzać czas częściej i z większą przyjemnością. Co ciekawe, zadanie nie jest wcale trudne. Warto zatem postawić na meble w kolorze, o którym wiemy, że dziecko go lubi, dywan, na którym królują postacie z dziecięcych bajek, ciekawą pościel, stolik oraz krzesła zachęcające do rysowania. Dzieci lubią czuć się w swoim pokoju tak, jak w twierdzy, w której to one wyznaczają obowiązujące zasady, choć w dużej mierze właśnie od rodziców zależy to, czy mogą sobie na to pozwolić.

Aranżacja pokoju

Niech będzie wyjątkowo!

Często już jeden akcent okazuje się wystarczający do tego, aby pokój dziecka uczynić miejscem wyjątkowym. Obecnie na rynku nie brakuje rozwiązań, które zachwycają nas swoją wyjątkowością, zrobienie ze zwykłego łóżka wigwamu nie jest więc żadnym problemem, a dzięki specjalnym nakładkom dziecko może rysować po każdym mebli, na jaki trafi.

Jego wysokość łoże

Gdybyśmy mieli wskazać mebel odgrywający w dziecięcym pokoju szczególną rolę, bez wątpienia musielibyśmy podkreślić znaczenie, jakie ma do odegrania łóżko. Pierwsze jest wybierane jedynie przez rodziców, a najważniejszym kryterium wyboru niezmiennie pozostaje bezpieczeństwo dziecka, zbyt małego, aby zatroszczyć się o nie samodzielnie. Kolejne łóżka muszą być wcale nie mniej trwałe, przy ich wyborze można jednak popisać się kreatywnością. Z pomocą znowu przychodzą nam sami producenci mebli dla dzieci, mamy więc do czynienia z łóżkami wyglądającymi jak zamek księżniczki, takimi, które posiadają baldachim, a także z łóżkami piętrowymi pobudzającymi wyobraźnię każdego małego chłopca i małej dziewczynki.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Michał Brzeziński