13 czerwca 2017 Udostępnij

Jak wybrać dobre biurko dla dziecka?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Trudno nie zgodzić się z tym, że biurko cieszy się mianem jednego z najważniejszych elementów składających się na wyposażenie pokoju dziecka. To właśnie przy nim uczeń spędza długie godziny, czas ten wypełnia mu przy tym nie tylko nauka, ale i realizowanie swoich pasji tak informatycznych, jak i czytelniczych. Dziś coraz więcej mówi się o ergonomii, nic więc dziwnego, że biurko dla ucznia już od jakiegoś czasu jest czymś więcej niż tylko blatem, czterema nogami oraz krzesłem.

Jeśli zdecydujemy się na zakup właściwego mebla możemy mieć pewność, że przyswajanie wiedzy będzie się odbywało w przyjemniejszych warunkach, a co za tym idzie – stanie się przynajmniej odrobinę łatwiejsze niż miało to miejsce do tej pory. Będzie też lepiej dopasowane do możliwości psychofizycznych dziecka, co ma duże znaczenie także w kontekście jego zdrowia.

Estetyka i wytrzymałość biurek

Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, jakie cechy biurka świadczą o tym, że warto się nim zainteresować, w pierwszej kolejności powinniśmy wskazać na jego solidność. Materiały, z którego ma być ono wykonane muszą się jednak charakteryzować czymś więcej niż tylko długą żywotnością. Powinny być one również odporne na zabrudzenia, gdy zaś do nich dojdzie – łatwe w czyszczeniu. Dziś w sprzedaży dostępne są między innymi specjalne podkłady na blaty, które mają za zadanie zapewnienie im dodatkowej ochrony, dobrze jest więc zastanowić się także nad zaletami tego rodzaju rozwiązań. Jeśli biurko ma spełniać swoje funkcje, powinno jednak podobać się nie tylko samym rodzicom, ale i dzieciom, warto więc pamiętać, że dzieci lubią ładne kolory i cenią rozwiązania estetyczne. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że biurka powinny pomagać w nauce, a nie odciągać dzieci od niej.

Nowoczesne biurko

Funkcjonalne rozwiązania nowoczesnego biurka

Nowoczesne biurka zasługują na szczególne zainteresowanie. Są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i konstruowane w sposób, który pomaga dzieciom w utrzymywaniu prawidłowej postawy. Tu ciekawym rozwiązaniem okazuje się choćby możliwość ustawienia przez dziecko kąta nachylania blatu, dzięki czemu biurko może być dopasowane do różnych form dziecięcej aktywności. Warto zainwestować tez w biurko z systemem regulacji wysokości. Jest ono nieco droższe, jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to, że dziecko w ciągu roku jest w stanie urosnąć nawet o siedem centymetrów, możemy mieć pewność, że takie rozwiązanie szybko się nam opłaci.

Oczywiście, brak takiej możliwości również nie przeszkadza temu, aby biurko służyło nam przez lata. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest specjalna nadstawka, która pozwala choćby na ustawienie komputera na właściwej do wzrostu dziecka wysokości. Jeśli w naszym domu jest nie jeden, ale kilku uczniów, możemy zastanowić się również nad biurkiem wielostanowiskowym. Pozwoli to na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale i przestrzeni. Sprawdź ranking biurek do 1000zł.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Michał Brzeziński