28 lipca 2017 Udostępnij

Dlaczego decydować się na jasne meble?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Urządzenie pokoju dla dziecka będzie wymagać podjęcia wielu różnych decyzji między innymi o tym jaka będzie przewodnia kolorystyka. To jak odbieramy dane wnętrze właśnie w dużej mierze uzależnione będzie od tego jaki będzie kolor ścian i kolor mebli. Często decydujemy się pomiędzy tym czy wybrać meble jasne czy ciemne.

Każda propozycja bez wątpienia będzie miała swoich zwolenników oraz przeciwników. Biorąc pod uwagę wszelkie właściwości zdecydowanie wydaje się, że najlepszą opcją będą meble neutralne, pastelowe, mleczne. Możecie tutaj przeczytać jakie meble warto obecnie wybrać dla pokoju dziecka.

Ten pokój, w którym mieszkać będzie niemowlę czy starsze dziecko musi być miejscem, gdzie będzie czuło się ono komfortowo. Sypialnia dziecka jest jednocześnie miejscem, gdzie dziecko ma się bawić, przyjmować gości, odpoczywać. Dlatego właśnie powinno budzić pozytywny nastrój u dziecka. Dobór barw będzie miał więc istotne znaczenie. Jak wiadomo kolory wnętrza wpływają na to jak funkcjonuje człowiek w takim wnętrzu. Warto również z tej wiedzy skorzystać, gdy chcemy urządzić pokój dla swojego dziecka, by tworzyć tam miejsce, które będzie wspierać rozwój naszej pociechy.

Wpływ barw na psychologię

Jeśli odwołujemy się do wpływu kolorów na człowieka należy powiedzieć, że barwy jasne będą wpływać na poczucie spokoju oraz harmonii. Żółć i beże wpływać mogą pozytywnie na koncentrację zaś szarość i biel może powodować, że lepiej będziemy pracować. Na odprężenie wpływają błękity, fiolety i zielenie. W zależności od tego jaki chcemy mieć efekt można się decydować na różnorakie połączenia kolorystyczne. Jeśli wybieramy mocniejsze kolory ścian dobrze będzie dołączyć do nich jasne pastelowe meble. Barwy naturalnie odbijają światło i mogą wpływać na rozjaśnienie wnętrz. Można również oczekiwać, że dzięki temu wnętrza staną się bardziej przestronne.

Styl wnętrza

Praca, odpoczynek, nauka

Białe i beżowe wyposażenie staje się obecnie bardzo popularne i świetnie pasuje do stylu marynistycznego czy skandynawskiego. Mając neutralne, jasne meble będzie można dość szybko odmienić aranżację pomieszczeń. Jeśli przygotowujemy sobie miejsce do nauki należy również pamiętać., że biurko jasne będzie wpływać dobrze na warunki pracy, wydaje się, że będzie większe a to ułatwi organizację pracy.

Zmiany w wyglądzie mebli

Jeśli posiadamy jasne meble można również oczekiwać, że będzie wiele możliwości, by odmienić ich wygląd. W przypadku naturalnego drewna będzie można szybko namalować na nich jakichś wzór. Jeśli ktoś nie ma możliwości plastycznych może się także zdecydować na zastosowanie specjalnych gotowych naklejek ozdobnych, które będzie można znaleźć w sklepach. Jeśli mamy jakieś meble jasne będzie można się również zdecydować na to, by po jakimś czasie zdecydować się na ich przemalowanie na kolor ciemniejszy. Jeśli mamy ciemne meble te możliwości zmian nie będą już tak duże, będzie istnieć dużo większe ograniczenie, gdy chodzi o ewentualną estetyczną zmianę takich mebli. Nie będziemy mieli tak wielu możliwości.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Klaudia Jarosz