6 sierpnia 2017 Udostępnij

Blisko natury, czyli drewniane meble do pokoju przedszkolaka


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Pokój dla przedszkolaka powinien być urządzony przytulnie i kreatywnie, ale również musi być bezpieczny. Odpowiednie meble są jego bardzo ważnym elementem, ponieważ za ich pomocą można stworzyć idealne miejsce do zabawy i odpoczynku. Mamy podpowiedzi dlaczego warto postawić na meble z drewna i jakie będą ich najważniejsze zalety.

Wytrzymały materiał

Drewno to materiał twardy, a dzięki temu będzie bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli dodatkowo zastosuje się zabezpieczenie będzie to materiał odpowiedni również na zabrudzenia i wilgoć. To wielka zaleta, która decyduje o popularności tego surowca. Wykonane z drewna meble będą znosić świetnie eksploatację – kopanie, uderzanie zabawkami, gryzienie, dzięki czemu zdecydowanie wolnej się niszczą. Dla rodziców oznacza to sporą oszczędność, ponieważ nie będzie trzeba niczego naprawiać ani wymieniać, co bardzo często bywa istotne w momencie, gdy mamy meble z tworzyw sztucznych. Trzeba jedynie pamiętać, że meble z płyt MDF będą mniej trwałe niż drewno, ale będą za to znacznie tańsze, lepiej dostępne.

Efektowne propozycje

Drewno będzie nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Naturalna forma tego materiału zachwycać będzie widocznymi na powierzchni słojami, które będą naturalną ozdobą każdego mebla. W sklepach znajdziemy także dziecięce krzesła, stoły czy szafy i łóżka z różnych gatunków drewna.

Stół z krzesłami drewniany

Wśród tych różnych form królują takie z jasnymi odcieniami jak sosna czy buk. Ciekawe będą połączenia z naturalnego drewna z kolorowymi elementami. Wiele osób decyduje się również na drewno malowane na biało, ponieważ komponuje się ono bardzo dobrze z innymi kolorami i pasować będzie i do chłopięcego i dziewczęcego pokoju. Dla przedszkolaków są przygotowywane także gotowe komplety mebli.

Rozwiązania ekologiczne

Meble przygotowywane z tworzyw sztucznych nie zawsze będą bezpieczne dla dzieci. Znajdują się tam substancje oraz barwniki, które mogą między innymi powodować uczulenia. Drewniane odpowiedniki będą znacznie ładniejsze, ale również całkowicie ekologiczne co sprawia, że można mówić o tym, że są one przyjazne środowisku naturalnemu. Nie będą przyciągać kurzu ze względu na właściwości antystatyczne, do czyszczenia wystarczy wilgotna szmatka z mikrofibry. Przed zakupem warto się jednak upewnić, czy ten zestaw mebli, który wybieramy będzie spełniał wszelkie normy bezpieczeństwa, czy posiada stosowne atesty. Meble wykonywane z drewna sprawdzać się będą w pokoju każdego przedszkolaka, a także u licealisty i studenta. Dzięki licznym zaletom posłużyć może nie jednemu pokoleniu, co sprawia, że będzie to oszczędny wybór. Jeśli będziecie zainteresowani dobrymi meblami na pewno warto się zainteresować drewnianymi propozycjami.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Piotr Mierzwa