7 lutego 2022 Udostępnij

Zaskakująco łatwy sposób na ucieczkę od wiru pracy "w" swoim biznesie


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Bycie właścicielem firmy nie jest dla osób o słabym sercu. Zwłaszcza właścicieli małych firm. Jest to ciągłe "ciągnięcie" pomiędzy zakasaniem rękawów a pracą w swoim biznesie, a pracą na biznesem. O ile dopiero zaczynasz swoją przygodę z biznesem, założę się, że doświadczyłeś tego kilka razy, jeśli nie wielokrotnie.

Znasz ten schemat. Świetnie sobie radzisz z pracą nad swoim biznesem. Delegujesz zadania, skupiasz się na tym, jak rozwijać swój biznes, a inni zajmują się codzienną harówką. Nagle pojawia się napływ nowych pracowników, co jest fantastyczne, ale żeby wszystko szło zgodnie z planem, musisz pracować w swoim biznesie. Wydaje się, że to dobra praktyka biznesowa, aby wkroczyć i pomóc, gdy sprawy przybierają zły obrót, i prawdopodobnie tak jest, ale co to za wir, który tworzy się, gdy decydujesz się wkroczyć do swojego biznesu "tylko na ten tydzień"? Wiesz, dopóki sprawy się nie uspokoją. Nagle mija miesiąc lub dwa, a ty nie robisz nic, aby pracować na swoim biznesem.

Jak więc uniknąć tego wszechogarniającego wiru i sprawić, by w odpowiednim czasie znaleźć się po drugiej stronie i wznowić działania związane z budową imperium? Przypuszczam, że jest prawdopodobnie wystarczająco dużo rozwiązań, aby wypełnić arktyczną tundrę, ale podzielę się z tobą jednym z osobistych faworytów.

Gotowy na to dmuchające umysł objawienie?

To jest... czytanie.

Co? Wiem! Ale trzymaj się minutę, zanim klikniesz przycisk X, aby wydostać się z tej strony.

Czy wiesz dlaczego? A może raczej jak? Niestety, czytanie Harry'ego Pottera prawdopodobnie nie sprawi, że wyrwiesz się z tego wiru. Jednak książki o Twojej branży, czy książki o samorozwoju? Abso-stinking-lutely.

Skupienie się na pracy nad swoim biznesem jest stanem umysłu. Kiedy pracujemy w naszym biznesie, jesteśmy w trybie pszczółki robotnicy. To nie jest sposób myślenia, który będzie rozwijać swój biznes. Nie mówię, że to nie pomaga Twojemu biznesowi. Najprawdopodobniej rozpocząłeś działalność, ponieważ jesteś niesamowicie dobry w swoich usługach lub posiadasz wiedzę na temat swoich produktów. To dlatego robisz to, co robisz. Ale po drodze znalazłeś (lub będziesz musiał znaleźć) inne pszczoły robotnice, które są dobre w obsłudze różnych elementów Twojego biznesu.

I co się działo za każdym razem, gdy wypełniałeś komuś innemu miejsce, w którym wcześniej zajmowałeś się zadaniami? Zyskiwałeś czas na pracę nad swoim biznesem. I co się wtedy działo? Zobaczyłeś wzrost w swoim biznesie.

Kiedy jesteśmy wciągani i odsuwani od pracy w naszym biznesie, czasami tworzy się mgła, która zasłania nam widok na wzrost, jaki widzieliśmy w każdym punkcie, w którym oddaliśmy stery w danym obszarze. Po prostu jesteśmy tak zajęci pędzeniem z jednego punktu do drugiego, że czasami tracimy kontakt z postępem, jaki poczyniliśmy.

Aby jednak utrzymać ten postęp, musimy upewnić się, że nie jesteśmy wessani w nasz biznes przez miesiąc lub dwa na raz. Czy możesz sobie wyobrazić, że miałbyś cały miesiąc więcej czasu poświęconego wyłącznie na pracę na swoim biznesem. Jakie znaczenie miałoby to dla Ciebie? Zgaduję, że dla większości ludzi ogromnie.

Więc wracając do tego dlaczego warto czytać...

Podzielmy to na dwie kategorie:

1-Powiązane z branżą

2 - Rozwój własny

Związane z branżą

Czytanie materiałów związanych z branżą, niezależnie od tego, czy jest to książka, audiobook, czy kilka artykułów, do których chcesz wracać, utrzymuje Cię w grze. Dzięki temu jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami i wskazówkami. Pokazuje Ci, jak radzą sobie wielkie psy na Twojej arenie i zgaduję, że nie miałbyś nic przeciwko temu, aby być bardziej podobny do nich?

Czytanie tego typu materiałów jest potężne, ponieważ Twój mózg dostaje przypływ ekscytacji dla tego, co robisz (zakładając, że jesteś rzeczywiście pasjonatem swojej branży, która jest).

Nie wymieniam żadnych konkretnych książek związanych z branżą, bo oczywiście dla każdej osoby czytającej to będzie to coś innego.

Samorozwój

Nawet kategoria samorozwoju może być szeroka. W przypadku właściciela firmy, myślę o tym jako o wszystkim, co poszerza lub umacnia moją pewność siebie, umiejętności przywódcze, zdolności sprzedażowe lub duchowe dążenia. Regularna praca lub czytanie materiałów, które dotyczą jednego z tych obszarów, sprawia, że jesteśmy chętni i podekscytowani do pracy nie tylko nad sobą, ale także nad naszym biznesem.

Oto kilka lektur, które mogą wzbudzić twoje zainteresowanie. Jeśli żadna z nich nie wydaje się być czymś, czym byłbyś zainteresowany, możesz zrobić szybkie wyszukiwanie w Google dla "książek o rozwoju osobistym" i mieć wodospad wyborów zaledwie kliknięcie od hotelu.

1-7 nawyków skutecznych ludzi (The 7 Habits of Highly Effective People)autorstwa Stephena R. Coveya

W tej książce autor przedstawia krok po kroku drogę do życia z uczciwością, integralnością, usługami i godnością ludzką. Książka koncentruje się na dostosowaniu się do zmian i pozycjonowaniu siebie, aby być dostępnym dla możliwości.

2- Zmiażdżyć to! autorstwa Gary'ego Vaynerchuka

Jeśli nie wiesz, kim jest Gary V., musisz to zrobić! Jego energia jest zaraźliwa poprzez audio, i szczerze mówiąc, można nawet poczuć jego zapał i napęd skaczący z kartek wszystkich jego książek. Jest pasjonatem pomagania ludziom w budowaniu marek. Na stronie Crushing It mówi o znaczeniu budowania marki osobistej, sposobach na to, i daje ci to prosto o tym, co trzeba zrobić, aby się tam dostać. Nie ma overnight get rich quick scheme w tym miejscu, ale daje solidne porady na temat korzystania z społecznej do budowania marki, i zawiera inspirujące referencje po drodze.

3-You Are A Badassautorstwa Jen Sincero

Jeśli ostatnio doświadczyłeś miażdżenia w zaufaniu do siebie i szukasz czegoś, co tchnie życie z powrotem w twoją wiarę w siebie, nie szukaj dalej! Sincero jakoś wydaje się być w twoim umyśle czytając wszystkie myśli, że mały pesymistyczny głos z tyłu głowy odbija się echem do ciebie, gdy nie czujesz się w pełni zdolny. Czy nie wiesz, co lub jak, aby być sukcesem, lub krok do własnej wielkości, lub co do cholery to nawet oznacza ... ta książka jest dla Ciebie.

4- Odważ się przewodzićautorstwa Brené Brown

Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek słyszałeś jej wykłady lub czytałeś którąkolwiek z jej książek, ale nie sądzę, że możesz popełnić błąd, wchłaniając którąkolwiek z jej prac do swojego mózgu. Na stronie Dare to Lead Brown omawia przezwyciężanie swoich lęków i wybieranie odwagi. To niesamowita książka, która zainspiruje Cię do wyjścia poza ramy komfortu, aby stać się liderem, którym jesteś, i rozwinąć kulturę odwagi i wrażliwości w swoim miejscu pracy. Gorąco polecam ją każdemu właścicielowi firmy.

Jak już wcześniej wspomniałam, istnieje wiele możliwości, jak upewnić się, że pozostajesz skupiony na pracy na swoim biznesie. Wybór takiego, który da Ci trochę czasu dla siebie każdego dnia, a także pomoże zatankować Twoją iskrę i pasję, jest korzystny dla obu stron. Kiedy jesteśmy pewni siebie i zainspirowani, wywołujemy to u innych; tworzy to potężne środowisko, w którym Twój biznes może rozkwitać.

Mówiąc o potężnych środowiskach, nie zapomnij sprawdzić naszego aktualnego inwentaryzacjai śledź nas na Facebook (Byłbym niedbały, gdybym nie wspomniał o tym w ogóle)!

Mam nadzieję, że jeśli zaczynasz wpadać w wir, to ten blog pomógł Ci się skupić i przegrupować. Zdrowie za udany i pomyślny rok 2020!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Piotr Mierzwa