6 marca 2022 Udostępnij

Tablice Wizji: Przygotowanie do osiągnięcia sukcesu w nowym roku


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Tablice wizyjne

Tablice wizji stały się ogromnie popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Niektórzy je uwielbiają, inni uważają, że to bujda. Niektórzy kochają ten pomysł, bo wydaje się zabawny, ale czują się jak, ponieważ cieszą się, że może to strata czasu. Bez względu na to, czy jesteś całym sercem za koncepcją tablic wizji, czy też uważasz, że są one nieco niedorzeczne, dziś zamierzamy porozmawiać o korzyściach płynących z przygotowania wizji lub tablicy marzeń... korzyściach, które nawet sceptycy mogą poprzeć.

Nowy rok zbliża się szybkimi krokami, a ponieważ dni stają się balansami wypełnionymi zakupami, rodzinnymi obiadami, zajęciami dla dzieci, prowadzeniem biznesu i osiąganiem celów Q4, nadszedł również czas, aby spojrzeć w przyszłość. Myślę, że w naszych duszach przedsiębiorcy leży spuszczanie głowy i ciągłe kopanie. Tak bardzo, że czasami zapominamy o tym, jak ważne jest zatrzymanie się i przegrupowanie. Czy codzienne działania, które podejmujemy są nadal w zgodzie z naszymi celami? Czy mamy nowe cele, ale nie mamy obecnie żadnych kroków, które doprowadzą nas do tego nowego celu?

Koniec roku to doskonały czas, aby zrobić krok wstecz i ponownie przeanalizować sytuację. Być może w tej gorączce końca roku wydaje się sprzeczne z intuicją, aby poświęcić na to trochę czasu, ale jeśli tego nie zrobimy, skończymy jak chomik... kręcąc się w kółko i zmierzając donikąd.

Poświęcenie czasu na stworzenie tablicy wizji ma wiele zalet. Podczas gdy to może nie przyczynić się do twojego końca roku, to sprawi, że twój sposób myślenia na nowy rok będzie w znacznie lepszym miejscu.

Co to jest tablica wizji?

Ok, dla tych, którzy nie są w 100% jasne, co to jest tablica wizji, jest ona zdefiniowana jako: kolaż obrazów, zdjęć i afirmacji marzeń i pragnień zaprojektowanych tak, aby służyły jako źródło inspiracji i motywacji oraz aby wykorzystać prawo przyciągania do osiągania celów.

Nawet jeśli nie wierzysz w prawo przyciągania (choć mam wrażenie, że zdecydowana większość wierzy), jest coś, co można powiedzieć o codziennym oglądaniu swoich celów i marzeń przed sobą na tablicy wizji. Jest to ciągłe przypomnienie o tym, do czego dążysz.

Jak działają tablice wizji?

Kolejne logiczne pytania to: Jak działa tablica wizji? W jaki sposób tablica wizji jest skuteczna?

1-Codzienne przypomnienie-Jak wspomniano powyżej, największym sposobem, w jaki tablica pomaga, jest codzienne przypominanie o swoich marzeniach i celach. Może się to wydawać nieistotne, jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z takiej tablicy, ale to małe, codzienne przypomnienie ma ogromny wpływ na cały rok. Ma to w pewnym sensie efekt potęgowania; im częściej je widzisz, tym bardziej pasjonujesz się nimi. A czy wiesz, co napędza pasję? Działanie.

2-Time to reflect-Siadając znaleźć obrazy i zdjęcia, cytaty i afirmacje, oznacza, że trzeba faktycznie siedzieć i myśleć o tym, co chcesz. To dostaje rzeczy z twój głowy i na papierze; Daje złudzenie już być namacalnym.

Czuję, że nasze odpowiedzi stają się nieco zautomatyzowane z czasem, gdy ludzie pytają, jakie są nasze cele, do czego dążymy. Jeśli powtarzasz w kółko te same rzeczy, nie robiąc większych postępów, może to dlatego, że po prostu musisz poświęcić trochę czasu, aby to wszystko przemyśleć.

3-Zatrzymanie się w miejscu-Co jeszcze pochodzi z powtarzających się zombie jak stany codziennych działań? Cóż, wiele razy ludzie zaczynają czuć się zablokowani. Robisz te same rzeczy dzień w dzień i zaczynasz zapominać dlaczego. Przyjaciele, DLACZEGO jest tym, co czyni życie, biznes, wszystko niesamowite. Dlaczego więc nie poświęcamy czasu, aby dać sobie przypomnienia o tym, lub dać sobie szansę na przewartościowanie i uświadomienie sobie, że to, czego chcieliśmy wcześniej, nie jest tym, czego chcemy teraz, i dlatego nie czujemy się tak zmotywowani.

4-Powoduje, że są bardziej namacalne-Ge

Potrzebne materiały

Naprawdę nie potrzeba wiele, aby stworzyć skuteczną tablicę wizji lub marzeń. Możesz jednak stworzyć ją tak prostą lub ekstrawagancką, jak tylko zechcesz.

Podstawowe materiały

1-Poster lub płyta piankowa

Możesz użyć dowolnego z nich i w dowolnym rozmiarze. Wszystko zależy od tego, gdzie zamierzasz go powiesić. Jeśli masz zamiar mieć mniejszy jeden chcesz powiesić w swoim boksie w pracy, mniejszy, regularny materiał tablicy plakatowej byłby prawdopodobnie idealny dla Ciebie. Jeśli masz stół lub gdzieś chcesz siedzieć to na bez wieszania go, a następnie płyta pianki jest fantastyczne, ponieważ nie będzie slouch i przewrócić przez cały czas.

2-Picturetures

Tradycyjnie ludzie używają czasopism i wycinają obrazy i frazy, które symbolizują ich cele lub marzenia do nich, aby umieścić na ich tablicy wizji. To jest świetna opcja, ale czasami zdjęcia, które znajdujemy w czasopismach nie wydają się całkiem pasować do siebie. To jest, gdy poręczny dandy internet może pomóc. O wiele łatwiej jest znaleźć dokładnie takie samo zdjęcie, ponieważ można wyszukać niemal wszystko. Pinterest anyone?

Jeśli chcesz być bardzo szczegółowy, możesz użyć Canva lub podobnej platformy. Pozwala ona na przesyłanie zdjęć i dodawanie do nich tekstu i różnych elementów, a następnie pobieranie ich za darmo.

3-Adhesive

To jest proste. Potrzebujesz czegoś, co sprawi, że Twoje obrazy i zdjęcia będą się trzymać Twojej tablicy. Możesz użyć taśmy klejącej, ale myślę, że klej i sztyfty kleju działają lepiej dla tablic wizji.

Falbanki

Dla tych, którzy lubią dodawać falbanki, proszę bardzo. Oczywiście nie jest to niezbędna część do posiadania skutecznej tablicy wizji. Jeśli chcesz dodać naklejki, lub wstążki, proszę bardzo. Możesz również sprawić, by twoja tablica wizji była "bardziej falbaniasta", dodając teksturę do tablicy. Chcesz zmienić dywan w swojej sypialni? Dodaj mały kawałek typu dywanu, który chcesz położyć. Chcesz mieć w domu określoną kwotę dochodu? Napisz sobie czek w tej wysokości i wypisać go na nim (jeśli to zrobisz, powinieneś zaciemnić informacje o routingu i sprawdzaniu na czeku).

Fraszki nie muszą być rzeczami faktycznie związanymi z Twoimi celami lub samą tablicą wizji. Używanie zapachów, które przyciągną twoją uwagę do tablicy jest wspaniałym pomysłem. Jeśli uwielbiasz zapach lawendy umieść tam trochę tego zapachu. Przyciągnie on Twoją uwagę i jest to również super uspokajający zapach.

Gdzie powinnam powiesić moją tablicę wizji?

Twoja tablica wizji powinna wisieć w dowolnym miejscu, w którym będziesz ją codziennie widział. Posiadanie jej widocznej z łóżka jest doskonałym pomysłem, ponieważ będzie to pierwsza rzecz, którą zobaczysz, gdy się obudzisz i ostatnia, którą zobaczysz, gdy pójdziesz spać. Możesz również powiesić go w pobliżu biurka, lub przypiąć do swojego boksu, który pasuje do mniejszego, jak wspomniałem wcześniej. Gdziekolwiek chcesz jest w porządku, tak długo, jak widzisz to często.

Zasadniczo, nie ma żadnych ustalonych zasad tworzenia swojej tablicy wizji. Ważną rzeczą jest uzyskanie swoich marzeń, celów, pragnień z głowy i na swoją tablicę. Poświęć czas na refleksję i naprawdę umieść na niej rzeczy, które chcesz zrobić lub osiągnąć. Wygospodarowanie tego czasu, aby wyrobić sobie odpowiednie nastawienie przed nowym rokiem jest inwestycją wartą rozważenia.

Szczęśliwego Nowego Roku!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Michał Brzeziński