10 marca 2021 Udostępnij

Style mebli do biura domowego: Który z nich jest odpowiedni dla Ciebie?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Podobnie jak ubrania lub dzieła sztuki, Twój wybór mebli biurowych - lub jakichkolwiek mebli, w tej sprawie - może wiele powiedzieć o tym, kim jesteś i co robisz. Jeśli kupujesz meble biurowe do domu, możesz chcieć rozważyć rodzaj mebli, które obecnie posiadasz. Może będziesz chciał wybrać rzeczy, które pasują do Twojego obecnego wystroju, a może będziesz chciał trochę pomieszać rzeczy.

Przy tak wielu różnych stylach do wyboru, pomaga to mieć zrozumienie, jakie opcje są dostępne i jak każdy z nich może pasować do Twojego obrazu.

Podczas gdy niektórzy ludzie lubią mieć jasno zdefiniowany styl, który obejmuje tylko jeden rodzaj mebli, eklektyczne aranżacje, które obejmują nowoczesne kawałki tuż obok ozdobnych antyków, mogą działać doskonale. Sztuczka polega na łączeniu rzeczy w sposób, który ma sens. Jeśli masz różne rodzaje drewna lub tekstur, na przykład, kolor jest sposobem na zharmonizowanie różnic. Akcesoria, takie jak poduszki, mogą wydobyć konkretny kolor z obrazu lub mogą służyć jako miły kontrast dla sofy lub krzesła.

Nowoczesne czy współczesne? Jaka jest różnica?

Wiele osób używa terminów "nowoczesny" i "współczesny" zamiennie, a nawet można zauważyć, że wiele sklepów meblowych będzie odnosić się do nowoczesnych projektów jako współczesnych. Jednak w projektowaniu i architekturze mają one konkretne znaczenie. "Współczesny" oznacza po prostu, że jest to styl, który jest z teraźniejszości i aktualny, więc chociaż może to obejmować przedmioty, które są oparte na nowoczesnych projektach, termin ten obejmuje znacznie więcej.

"Nowoczesny" odnosi się do konkretnego ruchu w projektowaniu, który pojawił się na początku XX wieku i był kontynuowany w latach 50-tych i 60-tych. Charakteryzuje się on wyraźnym odejściem od wcześniejszych stylów, w tym wiktoriańskiego, secesyjnego i neoklasycznego. Skupiono się na prostocie i funkcjonalności, pozbywając się ornamentyki, a zamiast tego dążąc do celu, jakim był minimalizm. Moderniści przyjęli erę maszyn, a materiały takie jak stal nierdzewna, chrom i plastik stały się częścią trwającej wizji. Nowoczesne meble zostały stworzone z myślą o wydajności i gracji, miały być mocne, a jednocześnie lekkie, zarówno wizualnie, jak i fizycznie. Zachowanie przestrzeni i materiałów stało się priorytetem, co zaowocowało wysoce wypolerowanymi, geometrycznymi i opływowymi elementami.

Mimo to, wiele współczesnych projektów jest zakorzenionych w nowoczesnych ideałach i koncepcjach i ma tendencję do bycia bardzo postępowymi. Zrównoważony rozwój i wykorzystanie materiałów są zazwyczaj brane pod uwagę. Przedmioty, które są bardzo dobrze wykonane mogą rzeczywiście być droższe, ale prawdopodobnie będą trwać przez długi czas.

Trochę o tradycji

Słowo "tradycyjny" w odniesieniu do mebli zazwyczaj odzwierciedla przedmioty, które są bardziej ozdobne i symetryczne, i mogą zawierać klasyczne, bogate wzory i schematy kolorów. Cechy takie jak motywy muszli, połączenie prostych i zakrzywionych linii wraz z detalami takimi jak spirale, guziki i szponiaste stopy można znaleźć w tradycyjnych kawałkach. W przeciwieństwie do nowoczesnych mebli, tradycyjne przedmioty mają tendencję do bycia znacznie cięższymi w wyglądzie.

Mieszaj nowoczesne z tradycyjnym

Style mebli dzisiaj zawierają mnóstwo wybór od rustykalnych lub przygnębionych, do tradycyjnych i współczesnych. Nie ma powodu, nie możesz mieć ozdobnego krzesła wingback w stylu Ludwika XIV w swoim biurze, obok współczesnego lub nowoczesnego stylu biurka i krzesła zadania. Możesz nawet dodać do swojego planu skórzaną sofę z przetarciami. Współczesne regały na książki mogą nadać Twojej kompozycji unikalny element rzeźbiarski.

Pamiętaj, że wzory, tekstury i kolory to sposoby na wypełnienie luk między stylami. Jeśli podejdziesz do tego w sposób żartobliwy i będziesz się tym bawić, przekonasz się, że każdy styl, który wybierzesz, będzie miał sposób na stworzenie czegoś, co jest całkowicie związane z Tobą.

Zobacz meble do biura domowego na stronie: https://meble.lobos.pl/sklep/19-home-office


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Piotr Mierzwa