19 marca 2021 Udostępnij

Przewodnik zakupu regałów na książki i półek na książki


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Podczas gdy łatwo jest znaleźć regały na książki na sprzedaż, skąd wiesz, jak wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb? Istnieje tak wiele regałów na książki do wyboru, że podjęcie decyzji między nimi może być trudne. W tym przewodniku przyjrzymy się różnym regałom na książki, które prawdopodobnie napotkasz, w nadziei, że ułatwią Ci podjęcie decyzji. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że pomimo wielu dostępnych stylów regałów na książki, tak naprawdę istnieją tylko dwa odrębne typy - regały otwarte i regały z drzwiami.

Otwarte regały na książki

Otwarte regały na książki są najczęstszym typem i można je znaleźć w różnych stylach i cenach. Większość podstawowych, przyjaznych dla budżetu gotowych do montażu (RTA) regałów na książki to regały otwarte. Te podstawowe regały są zazwyczaj wykonane z jakiejś odmiany sprasowanego produktu drewnianego i mają laminat wykończenia.

Podczas gdy ogólny brakować w styl i falbanki, proste RTA laminate bookcases mogą dobry wybór dla przechować papierback książki lub dla use jako wystawienniczy półki w dziecinnych pokojach lub akademikach. Bestar, Nexera i South Shore to niektórzy znani producenci mebli, którzy oferują wysokiej jakości otwarte regały na książki.

Wyższa jakość otwartych regałów na książki zazwyczaj oferuje uaktualnione funkcje, takie jak bardziej trwałe wykończenia laminatu (czasami nazywane termofuzją lub laminatem wysokociśnieniowym), dekoracyjne listwy, a nawet wykończenia z prawdziwego forniru z twardego drewna. Niektóre otwarte regały na książki są przeznaczone do przechowywania cięższych niż normalnie ładunków, takich jak encyklopedie lub książki prawnicze, i oferują wzmocnione półki. W większości przypadków, to wzmocnienie składa się z metalowego pręta włożonego do kanału w dolnej części półki regału, zapobiegając wygięciu się półki pod napięciem dużego obciążenia. Te solidniejsze regały na książki są doskonałym wyborem do przechowywania cięższych książek w twardej oprawie. Marki, w których można kupić otwarte regały na książki z wyższej półki, to Sauder, Bush i Concepts in Wood.

Regały na książki z daszkiem

Regały na książki z drzwiami są czasami nazywane szafkami na książki i zazwyczaj oferują wiele z tych samych funkcji, co otwarte regały na książki, wraz z dodatkową korzyścią bezpieczeństwa i estetyczną korzyścią ukrycia zawartości regału za drzwiami. Niektóre doored regały są po prostu otwartymi regałami z drzwiami zainstalowanymi nad dolnymi dwoma lub trzema półkami regału.

Istnieją bardzo specyficzne rodzaje regałów z drzwiami, takie jak regał Barrister, który ma flip-up, cofające się drzwi nad każdą półką, zasadniczo zamieniając regał w stos oddzielnych przedziałów. Regały adwokackie mają tendencję do bycia bardziej tradycyjnymi w stylu, a w rezultacie są powszechnie spotykane w kancelariach prawnych lub innych podobnych miejscach. Sprzedajemy regały DMI są ogólnie w pełni zmontowane, regały z forniru z twardego drewna i niektóre oferują boczne szuflady plików w miejsce dolnych dwóch półek.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Michał Brzeziński