8 marca 2021 Udostępnij

Przewodnik zakupu mebli do domowego biura

Te dni, ja jest coraz pospolitym dla ludzi pracować forma dom, i jako rezultat, potrzebować właściwie umeblowanego domowego biuro. Ale jak wybrać odpowiednie meble do swojego biura w domu? Z wszystkich różnych typów mebli i stylów dostępnych, po prostu decydując, gdzie zacząć może wydawać się zniechęcające. Ten przewodnik bierze krótkiego spojrzenie przy niektóre pospolitych pytaniach ludzie mają gdy zaczynać projektować ich domowego biuro, i mieć nadzieję dostaje ciebie wskazywał w dobrym kierunku.

Poznaj swoją przestrzeń

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia podczas tworzenia swojego domowego biura jest zmierzenie przestrzeni, którą masz do dyspozycji. Świadomość tego, ile miejsca masz do pracy z ułatwi określenie wielkości mebli, których potrzebujesz, jakie kawałki mebli możesz użyć itp. Na przykład, możesz sobie wyobrazić ładny, komercyjny układ biura z L-deskami, regałami, szafkami na akta i innymi, ale większość pokoi, które ludzie zamieniają na domowe biura, może być ciasna na przestrzeni. Łatwo jest wyobrazić sobie dopasowanie w więcej mebli niż faktycznie będzie możliwe, więc pomiar pierwszy jest dobrym sposobem, aby uniknąć skończyć z meblami chcesz, ale nie może używać.

Bądź wygodny i funkcjonalny

Ponieważ prawdopodobnie będziesz spędzać znaczną ilość czasu pracując w swoim domowym biurze, ważne jest, aby umieścić komfort i funkcjonalność na pierwszym miejscu. Będziesz chciał meble, które jest rozmiar prawo dla Ciebie - biurko, które jest zbyt wysokie lub krzesło, które siedzi zbyt nisko może zrobić biuro domu wszystko, ale bezużyteczne. Jeśli jesteś większej postury, rozważ duże i wysokie krzesło, aby wygodnie pasowało do Ciebie. Jeśli spędzasz długie okresy czasu przy biurku, być może model o regulowanej wysokości, który pozwala Ci od czasu do czasu stać podczas pracy, zminimalizowałby obciążenie i dyskomfort.

Układając domowe biuro, rozważ, jakie rodzaje zadań wykonujesz najczęściej, i odpowiednio rozmieść meble. Na przykład, jeśli często sięgasz po teczki z dokumentami, zaprojektuj swoje domowe biuro tak, aby szafka z dokumentami znajdowała się w zasięgu ręki od biurka.

Czy drewno jest naprawdę najlepsze?

Większość ludzi uważa, że meble biurowe z litego drewna lub w okleinie drewnianej są bardziej pożądane niż meble z laminatu lub metalu. Chociaż meble z prawdziwego drewna wyglądają bardziej ekskluzywnie niż meble wykonane z innych materiałów, powinieneś rozważyć inne różnice w materiałach. Laminat i metalowe meble biurowe są zazwyczaj bardziej trwałe i będą trzymać się nadużycia lepiej niż meble biurowe z prawdziwego drewna, więc mogą być lepszym wyborem, jeśli masz małe dzieci, które mogą korzystać z biura. Dodatkowo, jeśli twój smak w stylu spada na bardziej nowoczesny koniec spektrum, laminaty i metale są częściej używane w nowoczesnych meblach niż prawdziwe drewno.

Montować lub nie montować.

Meble do biura domowego w tych dniach można podzielić na dwie odrębne grupy - meble, które są fabrycznie zmontowane i meble, które są sprzedawane gotowe do montażu (RTA). Podczas gdy większość ludzi początkowe postrzeganie, że fabrycznie zmontowane meble są lepsze od RTA, oba oferują wyraźne korzyści i wady, które są szczególnie ważne dla kupującego meble do domowego biura do rozważenia.

Fabrycznie zmontowane meble mogą być bardziej trwałe niż meble RTA, ponieważ klejona, kołkowa i narożna zablokowana konstrukcja jest ogólnie bardziej wytrzymała niż konstrukcja cam-lock typowa dla mebli RTA. Ale z biurami domowymi często o mniejszych otworach drzwiowych, aby uzyskać meble przez, czasami fabrycznie zmontowane meble po prostu nie będą pasować. RTA meble, z drugiej strony, z jego charakterystycznym płaskim opakowaniem, może zmieścić się przez każde drzwi, a następnie być zmontowany raz wewnątrz. Meble RTA są często bardziej przystępne niż ich fabrycznie zmontowany odpowiednik, jak również.

Klaudia Jarosz