9 marca 2021 Udostępnij

Przewodnik po rozmiarach i cechach regulowanych krzeseł


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Łatwo zauważyć, że istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o zakupy krzesła biurowego. Ważne jest, aby wiedzieć, że nie każde krzesło będzie pracować dla wszystkich. Każda osoba jest inna i dlatego wymaga projektu krzesła, który pasuje do ich potrzeb pracy i typu ciała.

Szeroka gama dostępnych krzeseł biurowych obejmuje rozmiary filigranowe, standardowe oraz duże i wysokie. Nie jesteś pewien, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni? Nie martw się - ten kompleksowy przewodnik po rozmiarach krzeseł pomoże Ci rozróżnić różne rozmiary krzeseł i wybrać ten właściwy dla Ciebie i Twoich potrzeb w pracy.

Krzesła drobne

Te krzesła mają mniejsze rozmiary niż przeciętne krzesła, aby pomieścić użytkowników o mniejszej posturze. Standardowe rozmiary często nie są odpowiednie dla takich osób; w przeciwieństwie do nich krzesła filigranowe charakteryzują się mniejszą wysokością oparcia, mniejszą szerokością siedziska i płytszą panewką. Te modyfikacje są dodawane, aby jak najlepiej dostosować się do drobnych osób, które mogą czuć się bardzo niewygodnie na standardowym krześle biurowym.

Krzesła standardowe

Te krzesła zazwyczaj są odpowiednie dla większości osób, ale są zaprojektowane tak, aby mieć nośność zazwyczaj około 250 funtów. Ogólnie rzecz biorąc, te standardowe rozmiary są dobre dla tych, którzy spadają między lub na 5'4" i 6'1" w kategoriach wzrostu. Nawet w tym konkretnym rozmiarze istnieje wiele różnic, jeśli chodzi o ergonomiczne regulacje, które są dostępne.

Krzesła duże i wysokie

Duże i wysokie krzesła zostały zaprojektowane z myślą o osobach o większej posturze, w tym tych wyższych niż 6'1". Krzesła te zapewniają przestronny komfort, pluszowe oparcie i oferują większą nośność, aby zapewnić bezpieczeństwo siedzącego użytkownika. Istnieje wiele różnych krzeseł o różnej nośności, a nawet więcej, aby zapewnić wygodne siedzenie dla każdej osoby.

Krzesło regulowane: przewodnik po funkcjach

W ciągu ostatniej dekady, wszyscy nauczyliśmy się, że najlepszym typem krzesła biurowego jest ergonomiczne krzesło biurowe. Są one reklamowane jako najlepszy sposób, aby pozostać wygodne i produktywne, i uniknąć powtarzających się urazów stresowych. Ale co dokładnie sprawia, że krzesło biurowe jest ergonomiczne? To coś więcej niż tylko kilka zagmatwanych dźwigni i pokręteł. W tym przewodniku przyjrzymy się najczęstszym cechom ergonomicznych krzeseł biurowych i sprawdzimy, w jaki sposób pomagają one efektywnie i wygodnie wykonywać pracę.

Regulacja wysokości siedziska

Głównym obszarem regulacji w większości krzeseł biurowych jest wysokość siedziska. Zazwyczaj jest ona kontrolowana przez siłownik pneumatyczny, który umożliwia regulację jednym ruchem ręki, ale niektóre starsze krzesła mogą mieć prostszy mechanizm śrubowy z gwintowanym wałkiem, który działa poprzez obracanie krzesła.

Regulacja kąta nachylenia siedziska

Zwykle odnosi się to do funkcji, która pozwala na regulację kąta nachylenia poduszki siedziska krzesła biurowego niezależnie od poduszki oparcia. W większości przypadków, poduszka siedzenia może być pozostawiony "free-float" do dowolnego kąta w pewnym zakresie, lub może być zablokowany w do jednego stałego kąta.

Regulacja głębokości siedziska

Mile widziana przez wyższych użytkowników regulacja głębokości siedziska w fotelu biurowym pozwala na przesuwanie poduszki siedziska do przodu lub do tyłu. Przesunięcie poduszki do przodu skutkuje głębszym siedziskiem, lepiej dostosowanym do wysokich użytkowników z dłuższymi nogami.

Regulacja wysokości oparcia

Krzesła biurowe z regulowaną wysokością oparcia pozwalają użytkownikowi podnieść lub obniżyć poduszkę oparcia do najwygodniejszej pozycji. Jest to szczególnie pomocne przy ustawianiu podparcia lędźwiowego w odpowiednim miejscu. Większość krzeseł biurowych z tą funkcją wykorzystuje system zapadkowy do regulacji poduszki oparcia.

Regulacja kąta nachylenia oparcia

Kolejną pomocną regulacją, która umożliwia umieszczenie podparcia lędźwiowego we właściwym miejscu, jest regulacja kąta nachylenia oparcia pleców, która umożliwia zmianę kąta nachylenia poduszki oparcia niezależnie od poduszki siedziska. W większości przypadków, poduszkę oparcia można pozostawić w pozycji "swobodnej" lub zablokować w stałej pozycji.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Michał Brzeziński