11 marca 2021 Udostępnij

Przenośne stoliki, biurka do pracy na stojąco i podstawki pod laptopy


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Nie jest dla nikogo nowością, że coraz więcej osób pracuje w domu, teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wraz z ciągłymi zmianami w nawykach zawodowych i technologii, rośnie zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania w zakresie biurek.

Mobilne stoliki, biurka i stojaki na laptopy.

Mobilne stoliki na laptopy i stojaki na laptopy to świetny sposób dla tych, którzy pracują w domu, aby mieć łatwo przenośne biurko, które mogą przenieść z pokoju do pokoju, który można dostosować z siedzenia do wysokości. Te rodzaje biurek również działa świetnie dla biur, które potrzebują opcji mobilnego biurka. Mogą być również używane w sali konferencyjnej lub sali spotkań.

Wraz ze wzrostem urządzeń mobilnych, można teraz znaleźć biurka samochodowe z iPad uchwytów. Te biurka mogą zmieścić się w samochodzie na miejscu pasażera i wyposażone są w wiele wygodnych funkcji dla tych, którzy są w drodze, takich jak antypoślizgowa, wysuwana powierzchnia do pisania i przegródki na materiały biurowe. Pomówmy o zgrabnym, prawdziwie "mobilnym" rozwiązaniu biurka!

6 wskazówek dotyczących ergonomii pracy przy biurku stojącym

Chcesz zmienić biurko na stojące, a może właśnie je kupiłeś? Tak czy inaczej, gratulacje! Biurko stojące jest świetną alternatywą dla tradycyjnego biurka i posiada wiele pożądanych cech, jak również wiele opcji do wyboru.

Podczas konwersji na biurko stojące łatwo jest zapomnieć lub pozwolić, aby ergonomia zeszła na dalszy plan.

Poniżej przedstawiamy kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę podczas modernizacji stanowiska pracy z wykorzystaniem biurka stojącego, aby mieć pewność, że pracujesz w zdrowym środowisku pracy.

Postawa

Wiele się mówi o tym, jak prawidłowo siedzieć na krześle biurowym, ale nie tak wiele o staniu. Niektóre wskazówki dotyczące prawidłowej postawy podczas stania, opracowane przez Focal Upright, obejmują rozstawienie nóg na szerokość barków bez blokowania kolan i lekkie ustawienie jednej stopy przed drugą.

Wysokość biurka

Wysokość biurka do pracy siedzącej powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika. Wysokość biurka należy ustawić w taki sposób, aby można było wygodnie pisać na klawiaturze bez nadwyrężania szyi i innych mięśni.

Klawiatura

Po prawidłowym ustawieniu monitora nie powinno zabraknąć również ustawienia klawiatury. Upewnij się, że masz wyprostowane nadgarstki i wygodnie siedzisz na biurku.

Monitor

Upewnij się, że monitor znajduje się na wysokości oczu. Nie powinieneś nadwyrężać szyi ani oczu, aby przeczytać to, co znajduje się na ekranie. Oznacza to, że szyja nie powinna znajdować się w niewygodnej pozycji, a oczy powinny być oddalone od ekranu komputera co najmniej o długość ramion.

Oświetlenie

Posiadanie wielu źródeł światła jest również dobrym pomysłem, aby nie nadwyrężać oczu. Zalecamy wpuścić trochę naturalnego światła, jeśli to możliwe, a także mieć pod ręką lampkę zadaniową oprócz oświetlenia biurowego. W ten sposób, jeśli oświetlenie biurowe jest zbyt słabe, zawsze możesz użyć lampki zadaniowej jako dodatkowego źródła światła.

Akcesoria

Niektóre stojące akcesoria biurko do rozważenia obejmują antyzmęczeniowe maty krzesła lub podnóżek, aby wziąć niektóre z presji off z twoich stóp, zwłaszcza jeśli stoisz cały dzień.

Podsumowując, podczas gdy biurka stojące mogą być świetną alternatywą dla siedzenia, równie ważne jest, aby zwrócić uwagę na ergonomię i zdrowie, jak również


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Piotr Mierzwa