24 marca 2021 Udostępnij

Jak urządzić biuro


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Każdy pracodawca wie, że pierwsze wrażenie klientów w dużej mierze zależy od wyposażenia biura. Dlatego tak ważne jest, aby pracodawca wyposażył i zaaranżował biuro w taki sposób, aby aranżacja wnętrza sprzyjała tworzeniu przyjemnego wrażenia dla klientów i pracowników.

Nowoczesny układ obszaru roboczego

Projekt pomieszczeń powinien być wygodny dla pracowników i maksymalizować efektywność ich pracy. Wyjątkowy projekt lokalu to wyraźny przykład tego, jak firma dba o pracowników i klientów. We wnętrzu można od razu podkreślić mocne strony firmy. W tym celu projektanci mogą wykorzystać różne atrybuty firmy lub przedstawić produkty, które są przez nią produkowane. Biuro postrzegane jest przez pracowników i klientów w zupełnie inny sposób, dlatego urządzając lokale w tym samym stylu, należy zadbać o to, aby każdy czuł się komfortowo. Aby zadbać o ergonomiczny charakter biura należy podzielić je na strefy:

• Dla pracowników.

• Dla klientów.

• Dla szefów.

Każda kategoria osób ma określone wymagania dotyczące lokalu, które należy wziąć pod uwagę, planując biuro. Aby poprawić wydajność pracowników, lepiej stworzyć praktyczny i funkcjonalny obszar, w którym nic nie będzie ich odciągać od pracy. Dodatkowo wyposażona kuchnia pomoże maksymalnie usprawnić pracę. Dla klientów ważne jest, aby strefa socjalna była maksymalnie komfortowa - miękkie fotele, wygodne stoliki, to podstawowe elementy wyposażenia.

Miejsce pracy

Coraz częściej przestrzeń biurowa nie jest podzielona na oddzielne pomieszczenia, ale na strefy oddzielone ściankami działowymi lub przesuwanymi panelami. Układ bez przydzielania pokoi każdemu pracownikowi może znacznie zaoszczędzić miejsce i przybliżyć interakcję pracowników. Do odgrodzenia poszczególnych stref nadają się:

• Ekrany.

• Żaluzje.

• Przegrody o różnej wysokości.

• Ruchome panele.

Strona psychologiczna

Psychodesign w planowaniu biura pomaga zidentyfikować potrzeby jednostek i uczynić ich pracę tak wydajną, jak to tylko możliwe. Atmosfera panująca w biurze w dużym stopniu wpływa na zdolność pracowników do pracy, dlatego tak ważny jest dobór kolorów i elementów, które zadowolą cały zespół.

Opcje organizacji biura

W przestrzeni biurowej zapada wiele decyzji, które wpływają na samopoczucie firmy. Jeśli praca jest odpowiednio zorganizowana, a pracownicy cenią swoje miejsce pracy, firma będzie dobrze prosperować nawet w trudnych ekonomicznie czasach.

Biura Open Space zakładają umieszczenie pracowników w jednym dużym pomieszczeniu. Kierownictwo firmy jest również w tej samej przestrzeni z pracownikami. Taki styl zakłada brak oddzielnych pomieszczeń i korytarzy, zamiast tego sugeruje zastosowanie niskich ścianek działowych transformatorowych. Biuro wykończone jest w firmowej kolorystyce, a pomieszczenie zawiera minimalną ilość mebli i wystroju. Biuro zarządu jest zwykle oddzielone wyższą ścianką działową i zasłonięte roletami.

Dla pracowników, w których pracy wymagana jest dobra izolacja akustyczna, odpowiednią opcją są specjalne pomieszczenia ze szkła. Taki układ pozwala na utrzymanie kontaktu pracownika z całym zespołem, ale jednocześnie będzie mu wygodniej pracować. Nie wolno zapomnieć o odpowiedniej klimatyzacji pomieszczeń dlatego polecamy dowiedzieć się jak wybrać idealna klimatyzację.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Michał Brzeziński