27 maja 2021 Udostępnij

Hiszpański design: Dywaniki Nanimarquina


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W Monachium mieszkam jedną przecznicę od jednego z najlepszych sklepów wnętrzarskich w mieście z designerskimi meblami i dodatkami do domu z całego świata. Kilka dni temu przechodziłam obok kuszącej wystawy okiennej i zauważyłam piękny, ręcznie wykonany przedmiot do domu - taki, który już poznałam. Kilka tygodni temu, w salonie wystawowym w Barcelonie: wspaniały dywan Rabari autorstwa duetu projektantów Doshi + Levien dla Nanimarquina. I tak oto w samym środku Monachium doznałam małego przebłysku hiszpańskiego designu.

Podczas naszego ostatniego tournee blogerów designerskich po Hiszpanii, miałam okazję spotkać się z samą właścicielką Nani Marquina i usłyszeć historię jej marki designerskiej, jak również ciekawe relacje z jej podróży, podczas których odwiedza producentów swoich ręcznie robionych dywanów. Zapoznaliśmy się również z nową gamą produktów o nazwie "Mélange". Została ona stworzona przez projektantkę mody o imieniu Sybilla. Zostaliśmy nawet poproszeni o zrobienie improwizowanej sesji stylizacyjnej z kolekcją 'Mélange', co było świetną zabawą. Wiesz, uwielbiamy robić takie improwizowane stylizacje.

dywan

Moja stylizacja była zainspirowana Morzem Śródziemnym, myślałam o spokojnych dniach, w których zapominasz o czasie i przestrzeni, zatracasz się w książce i wpatrujesz się w niekończący się błękit Morza Śródziemnego. Cóż, to było to, co miałam na myśli, a oto co udało mi się z tego stworzyć przy użyciu dostępnych rekwizytów oraz wspaniałych dywanów i poduszek Nanimarquina.

To, co spodobało mi się w dywanikach Nanimarquina można ująć w jednym zdaniu: Filozofia, która za nimi stoi, ręcznie wykonana jakość i połączenie współczesnych wzorów z tradycyjnym rękodziełem. Czego w tym nie kochać?


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Piotr Mierzwa