25 marca 2021 Udostępnij

Designerskie meble biurowe – jak urządzić biuro w świetnym stylu


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Projektanci wnętrz proponują nam wiele stylów wyposażenia biur, ich kombinacji i nowych interpretacji. Jakie meble i jaka aranżacja będzie właściwa dla twojego biura?

Co wpływa na wybór stylu biura

Dobre wnętrze biurowe łączy w sobie funkcjonalność i praktyczność, wygodę i przytulność. A przemyślane środowisko pracy zapewnia komfort i zmniejsza stres u pracowników. Jaki jest więc najlepszy styl wnętrza? Nawet przy jasno określonym celu nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Twoim zadaniem jest dopasowanie atrybutów każdego stylu do twoich preferencji i potrzeb biznesowych. Co wziąć pod uwagę przy wyborze stylu wnętrza:

• Kierunek działalności i wizerunek firmy;

• Twój budżet na remonty i wyposażenie;

• Geometrię i powierzchnia biura;

• Potrzeby i wygodę pracowników;

• Trendy w modzie ( planowanie biura dziś i w przyszłości );

Jeśli chodzi o trendy 2021 roku, style loftowe, minimalizm i high-tech nadal nie tracą na popularności. Pop art i techno art należą zaś do nowych liderów mody biurowej.

Styl loft

Biuro w stylu loft nadal znajduje się wysoko na liście trendów na 2021 roku. Wysokie sufity i duże okna, betonowe lub ceglane ściany, otwarte rury lub belki stropowe, meble z metalową ramą to główne cechy tego stylu wnętrza. Klasyczny loft charakteryzuje się układem open space, czyli przestrzenią przestronną, niepodzieloną żadnymi przegrodami czy ścianami, z dużą liczbą miejsc pracy. Atmosfera otwartości przekazuje nowoczesny i demokratyczny styl korporacyjny, w którym siedzibę lidera można oddzielić od obszaru operacyjnego jedynie niskimi ekranami strefowymi . Jednak kluczowe wydarzenia roku 2020, kwarantanna i przymusowa samoizolacja, nie mogły nie wpłynąć na trendy meblarskie. Nowe warunki życia, w których przywiązuje się dużą wagę do bezpieczeństwa, wpłynęły na zmianę otwartego charakteru loftów. Szklane ścianki działowe z czarnymi profilami aluminiowymi stały się stylowym rozwiązaniem do zagospodarowania przestrzennego nowoczesnych biur w stylu loft.

Skandynawski minimalizm

Innym stylem, który nie traci na aktualności, jest minimalizm. Jego filozofię można wyrazić w dwóch zwrotach: „nic ponad co konieczne” i „czas to pieniądz”. Dlatego we wnętrzu dominuje lakonizm, czyste linie, minimum dodatków i jasna kolorystyka - tak, aby nic nie odwracało uwagi od codziennej pracy. Minimalistyczne biuro jest praktyczne: w każdej chwili można je łatwo uzupełnić dodatkami lub udekorować firmowymi kolorami. W kwestii wyposażenia obowiązuje ta sama zasada - minimum mebli, maksimum przestrzeni. Aby osiągnąć ten efekt, meble muszą być proste i jednocześnie funkcjonalne, z przemyślanymi systemami przechowywania. Stoły biurowe, krzesła, regały harmonijnie wkomponowują się we wnętrze. Styl minimalizmu jest samowystarczalny i nie wymaga żadnego wystroju.

Styl Hi-Tech i sztuka techno

Nowoczesna technologia, funkcjonalność i kreatywność - to główne cechy stylu high-tech, który wpisuje się w trendy biurowe w 2021 roku. Styl ten kojarzy się z minimalizmem brakiem elementów dekoracyjnych, co rekompensuje gra światła na szkle, chromowanych i polerowanych powierzchniach mebli i ścianek działowych. Jest wybierany przez odważne firmy – często zajmujące się szeroko rozumianą informatyką. Techno-art nie jest też obcy elementom loftu: elementom architektonicznym, kolumnom, ceglanym ścianom, wielopoziomowym stropom.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Klaudia Jarosz