12 marca 2021 Udostępnij

Biuro w miejscu pracy vs. Biuro w domu


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wszystko zależy od miejsca pracy, ale czasami wydaje się, że niektóre środowiska pracy mogą być pełne rozpraszaczy. Jeśli nie masz prywatnego biura, a nawet jeśli masz, przerwy w pracy zdarzają się często. Wielu pracowników biurowych używa słuchawek z redukcją szumów, aby ograniczyć ilość rozpraszających dźwięków.

Coś innego, co może pojawić się w pracy, to kwestia komfortu. Być może meble w twoim biurze są w jakiś sposób niewygodne, może oświetlenie mogłoby być przyjemniejsze, a może kolory na ścianach po prostu nie są twoją filiżanką herbaty. Czasami pracodawca pozwoli Ci dokonać zmian, a to może się bardzo dobrze sprawdzić.

Przynieś ulubione dzieło sztuki, które możesz powiesić w swoim boksie lub na ścianie. Zapytaj, czy krzesło może zostać wymienione, jeśli nie jest dla ciebie odpowiednie. Zamów lampę do pracy lub lampę podłogową, aby lepiej oświetlić to, co robisz.

Domowe biuro - tak jak lubisz

Wspaniałą rzeczą w domowym biurze jest to, że od krzesła do regałów, możesz ustawić je dokładnie w sposób, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oczywiście, niektóre domy mogą mieć swój udział rozpraszaczy, ale jeśli jest to możliwe, będziesz chciał ustawić swoje biuro w domu w obszarze, który jest cichy, a może nawet odosobniony od reszty domu.

Wybierz kolory, które inspirują, ale nie rozpraszają. Utrzymuje je proste, i utrzymuje w umysle że ciepli kolory i tony miewają skłonność energetyzować, podczas gdy chłodni kolory miewają skłonność być więcej uspokajający.

Sprawdź: Meble do biura domowego - Sklep Lobos >>

Otocz się rzeczami, których potrzebujesz, aby utrzymać koncentrację i koncentrację na zadaniu. Uwzględnij narzędzia, których używasz regularnie, i zadbaj o to, aby nie zagracać przestrzeni niepotrzebnymi przedmiotami. Na przykład, niektórzy ludzie mogą być skłonni do dać się ponieść, jeśli chodzi o dekorowanie. Podczas gdy domowe biuro z pewnością może być urządzone wygodnie (a może nawet wygodniej niż biuro w miejscu pracy), ważne jest również, aby pamiętać, że nadal jest to biuro. Oznacza to, że musi ono sprzyjać wykonywaniu pracy.

W każdym biurze, idealną konfiguracją jest umieszczenie siebie w centrum biurka, tak jak w kokpicie samolotu. Najważniejsze i najczęściej używane przedmioty trzymaj w zasięgu ręki. Może to oznaczać posiadanie najważniejszych narzędzi w środkowej szufladzie.

Lista kontrolna Twojego domowego biura

Różne zawody mają różne potrzeby, oczywiście; tak na przykład, architekt zazwyczaj potrzebuje stołu kreślarskiego i dobrej lampy roboczej. Czy Twoja kariera wymaga od Ciebie szczególnej konfiguracji pracy? Pamiętaj o tych kwestiach, przygotowując swoje idealne miejsce pracy w domu.

  • Możesz potrzebować biurka z półką, która pozwoli Ci na szybki dostęp do materiałów referencyjnych, gdy zajdzie taka potrzeba.
  • Półki na książki to miejsce na dodatkowe przewodniki, książki branżowe i czasopisma, a także inspirujące zdjęcia i być może przedmioty sztuki.
  • Pionowe teczki na biurko są bardzo poręczne dla często używanych dokumentów.
  • Większość biurek zawiera co najmniej jedną szufladę na dokumenty, ale czasami dodatkowe miejsce do przechowywania plików jest w porządku, aby pomóc Ci utrzymać organizację.
  • Mata podłogowa na krzesło może być potrzebna, aby utrzymać dywan lub twardą drewnianą podłogę w dobrym stanie.
  • Jeżeli ty pokój dla ono, wygodna kanapa, coffee table i krzesło może być rzeczą dla czasów że ty życzysz po prostu zamykać drzwi i relaksować, lub ja mógł być wielkim terenem mieć prywatnego spotkanie. Pomyśl o swoim domowym biurze jako o swoim sanktuarium.
  • Jak wygląda sytuacja z oświetleniem? Pamiętaj, że górne światła mogą być uciążliwe, więc dobrze jest mieć zdrową mieszankę różnych rodzajów światła w biurze, w tym naturalne światło, jeśli to możliwe.
  • Prywatność jest ważna, aby pomóc Ci się skupić, a także chronić Twoje cenne przedmioty. Żaluzje i zasłony to proste sposoby na stworzenie bardziej prywatnego otoczenia.
  • Pamiętaj, że praca powinna być zabawna i ekscytująca (przynajmniej przez część czasu), więc jak najlepiej wykorzystaj możliwości aranżacji swojego biura, czy to w miejscu pracy, czy w domu. Ciesz się!

Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Piotr Mierzwa