3 kwietnia 2022 Udostępnij

9 sposobów na to, by małe biuro wydawało się większe


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Widzieliście kiedyś te programy o małych domkach w HGTV? Wiesz, te, w których w niewytłumaczalny sposób udaje im się przekształcić 400 stóp kwadratowych, lub mniej, w coś w rodzaju mini luksusowego bungalowu. To naprawdę fascynujące. Czy czujesz się tak, jakbyś funkcjonował w biurowej wersji małego domku, ale bez fajnej przestrzeni do przechowywania i przemyślanego układu?

Papiery się przepełniają, brak miejsca do przechowywania jest gigantycznym problemem, a Ty nie możesz znaleźć rozwiązania, które zapewniałoby profesjonalizm, ale nie przypominało mebli biurowych i projektu Twojego pradziadka? W takim razie czytaj dalej: "9 sposobów na to, jak sprawić, by Twoje małe biuro wydawało się większe".

Oczywiście, jeśli prowadzisz małą firmę, bardziej sensowne może być prowadzenie działalności w małej przestrzeni biurowej. Zwłaszcza jeśli masz tylko kilku pracowników lub prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą. Oto kilka sposobów na to, jak sprawić, by przestrzeń biurowa wydawała się większa.

1-Użyj jaśniejszych kolorów na ścianach-. To może wydawać się oczywiste, ale jeśli dysponujesz małą przestrzenią, chcesz, aby wszystko wydawało się jaśniejsze. Używanie ciepłych, ciemnych kolorów sprawi, że Twoja przestrzeń będzie wydawała się zbyt "przytulna"... aka, jakby ściany wchodziły na Ciebie. Ta rada nie kończy się jednak tylko na ścianach. Chcesz zachować jasność również w przypadku podłogi. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ponieważ większość ludzi wybiera ciemniejsze odcienie, aby podłoga nie sprawiała wrażenia brudnej. Jednak regularne czyszczenie może sprawić, że jaśniejsze odcienie będą wyglądały świeżo i nowocześnie. Jeśli jednak zbytnio przejmujesz się jasnymi podłogami, możesz zdecydować się na jasne kafelki. Płytki ułatwiają sprzątanie i konserwację.

2-Zachowaj meble z dala od ściany-.Trzymając meble biurowe, takie jak biurka, boksy, sofy itp. przy ścianach, sprawiasz, że cała przestrzeń biurowa wydaje się zatłoczona i ciasna. Przesuwając te meble biurowe o kilka centymetrów, stworzysz iluzję większej przestrzeni.

3-Rozsuń zasłony-Zasłony są fenomenalne w pomieszczeniach, w których chcesz dodać tekstury i miękkości, jak w sypialni lub salonie. W przypadku mniejszej przestrzeni biurowej kluczem jest utrzymanie czystości i wrażenia przewiewności. Alternatywą mogą być zasłony okienne w jaśniejszych odcieniach, które otworzą i rozjaśnią przestrzeń biurową.

4-Używanie pasujących do siebie mebli biurowychJeśli masz do dyspozycji niewielką przestrzeń biurową, dopasowanie mebli sprawi, że pomieszczenie będzie przyjemne dla oka. Ponadto, użyj mebli o wysokiej funkcjonalności, takich jak nowe rozwiązanie Tayco Switch Cubicle Solutions które są dokładnie tym, czego szukałeś w świecie mebli biurowych! Oferują one smukłą konstrukcję i potężną wydajność.

Switch posiada nowoczesny układ w stylu prostopadłościanu, który optymalizuje przestrzeń dzięki licznym opcjom przechowywania, a także regulowanej wysokości biurek i paneli. Akrylowe i hartowane szkło na górze paneli zapewnia zarówno prywatność, jak i stały dopływ naturalnego światła, dzięki czemu mała przestrzeń biurowa jest lekka i przestronna.

5-Zachowaj prostotę wzorów.Czasami chcemy dodać szalone wzory, aby "ożywić" przestrzeń. Jednak w przypadku małej przestrzeni biurowej prostota jest lepsza. Podobnie jak w przypadku dopasowanych mebli biurowych, jest to łatwe dla oczu i eliminuje "wizualny chaos". Staraj się ograniczyć do jednego odważnego elementu/wzoru w mniejszej przestrzeni biurowej.

6-Kopnij bałagan-Łatwo jest się zagubić w ciągu dnia i powoli gromadzić coraz więcej papierów i stosów na biurku. Wyeliminuj to w jak największym stopniu poprzez posiadanie "miejsca na wszystko i wszystko na swoim miejscu".

Również w tym przypadku linia Tayco Switch oferuje obiecujące opcje, które pozwolą Ci utrzymać porządek i uniknąć bałaganu na biurku.

7-Optical Illusion- Zastosowanie luster w małych pomieszczeniach sprawia, że wydają się one bardziej przestrzenne niż są w rzeczywistości. Lustra odbijają również światło, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się jaśniejsze.

8-Dodaj półki, i to wysoko- Dodanie półek pomaga utrzymać rzeczy w czystości.Dodanie półek pomaga uniknąć przechowywania rzeczy na podłodze. Przechowywanie rzeczy na podłodze sprawia, że biuro wydaje się bardziej ciasne i zagracone.

Dodanie półek wyżej, aż do sufitu, przyciąga wzrok ludzi i sprawia, że pomieszczenie wydaje się wyższe.

9 - Unikaj nieporęcznych krzeseł do biurka.Nie mówimy, że musisz zrezygnować z wygody czy ergonomii, ale jeśli pracujesz w małym biurze, możesz nie chcieć mieć zbyt dużego, pluszowego fotela przy biurku. Zamiast tego warto rozważyć użycie Express 8920B Fotel do zadań specjalnych (z oparciem z siatki i siedziskiem w niestandardowym kolorze)które będzie ładnie pasować do linii Switch Cubicle od Tayco.

Zastosuj te 9 wskazówek dla małych biur, a Twoja przestrzeń będzie wyglądała, jakby urosła w ciągu nocy! Nawet samo rozjaśnienie niektórych ścian, uporządkowanie biurek i zakup mebli, które dobrze pasują do Twojej przestrzeni, będzie miało ogromny wpływ na otwarcie Twojego biura.

Chcesz sprawdzić, jak rozwiązania biurowe Switch mogą sprawdzić się w Twojej przestrzeni biurowej? Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji! Wiesz, że potrzebujesz lepszego rozwiązania biurowego, ale nie wiesz, jakie? Skorzystaj z naszej oferty Bezpłatne planowanie przestrzeni. Wykorzystamy ponad 20 lat doświadczenia, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy układ pomieszczeń!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Michał Brzeziński