15 marca 2022 Udostępnij

5 czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania przestrzeni biurowej


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Stworzenie wysokiej jakości środowiska pracy wymaga wielu przygotowań. Skuteczne planowanie przestrzeni w boksach zachęca do współpracy, zwiększa produktywność i nadaje ton profesjonalnemu środowisku.

Jak nietrudno się domyślić, nieefektywne planowanie przestrzeni może pozbawić Twoją firmę cennego czasu i pieniędzy. Niedbałe i przypadkowe planowanie przestrzeni w boksach drenuje cenne zasoby firmy, tworząc dodatkową pracę dla pracowników, przyczyniając się do nieefektywnej organizacji i uniemożliwiając istotną komunikację między pracownikami.

Ponadto maksymalne wykorzystanie obecnej przestrzeni biurowej (lub stworzenie nowej od podstaw) wiąże się z wieloma skomplikowanymi zagadnieniami, takimi jak spełnienie wymogów przepisów budowlanych, obliczenie kosztów użytkowania, uporządkowanie układów przestrzennych i określenie wpływu na środowisko.

Dowiedz się, jak uniknąć typowych pułapek podczas planowania przestrzeni biurowej, rozważając poniższe pytania.

1.) Czy obecny projekt uwzględnia maksymalną wydajność?

Układy stanowisk pracy dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od aktualnych trendów, potrzeb personelu i budżetu. Niektóre opcje do rozważenia to:

 • Stanowiska pracy w klastrach
   1. Wygląd: Stanowiska pracy w klastrach "spotykają się w środku". Biurka są zazwyczaj ustawione w układzie 360 stopni (jak koło), a wszyscy pracownicy są zorganizowani wokół centralnego punktu. Doskonałym przykładem nowoczesnych stanowisk pracy w klastrach jest Up firmy Tayco firmy Tayco.
   2. Dlaczego są popularne: Jako stosunkowo niedrogie rozwiązanie, klastry mogą znacznie zwiększyć wydajność pracy ze względu na łatwość komunikacji. Jeśli wszyscy członkowie pracują nad tym samym projektem, układ przypominający okrąg ogranicza rozpraszanie uwagi, jednocześnie zwiększając współpracę.
   3. Potencjalne wady: Jeśli zespoły pracują w oparciu o projekty lub firma często się zmienia, klastry mogą nie ułatwiać komunikacji w takim stopniu, jak inne układy.
 • Modułowe stacje robocze
  1. Wygląd: Modułowe stacje robocze definiują "klasyczny" układ biura poprzez wykorzystanie paneli i mebli do wyznaczenia indywidualnej przestrzeni roboczej. V.E.S. firmy Tayco zapewnia szeroki wybór opcji boksów, aby stworzyć idealne środowisko pracy dla każdego pracownika.
  2. Dlaczego są popularne: Modułowe stanowiska pracy zapewniają zarówno elastyczność (np. zmiana i dostosowanie paneli w celu utworzenia większych lub mniejszych stanowisk pracy), jak i prywatność pracowników. Modułowe stanowiska pracy można tworzyć z myślą o potrzebach użytkowników, dzięki czemu pracownicy mają wystarczająco dużo miejsca (i miejsca do przechowywania), aby wykonać każde zadanie.
  3. Możliwe wady: Ścianki działowe stosowane w modułowych stanowiskach pracy mogą utrudniać komunikację i utrudniać pracownikom poszukiwanie potrzebnych informacji.
 1. Czy obecny/pożądany projekt boksu można dostosować?

Skalowanie pod kątem potencjalnego wzrostu jest jednym z najważniejszych aspektów projektowania boksów. Nieuwzględnienie wzrostu i spadku liczby pracowników przyczynia się do przepełnienia lub niepełnego wykorzystania ważnej przestrzeni. Zadaj sobie pytanie, czy dysponujesz odpowiednim środowiskiem pracy dla menedżerów (czy mają własne biura lub prywatną przestrzeń, w której mogą zajmować się wydajnością pracowników?) lub pracowników (czy potrzebujesz mniej lub więcej indywidualnych boksów?).

Efektywne projektowanie boksów powinno uwzględniać nie tylko indywidualne miejsca pracy, ale także zwiększać produktywność całej firmy. Obejmuje to uwzględnienie różnych potrzeb związanych z wykorzystaniem przestrzeni, takich jak miejsca spotkań (duże i małe sale konferencyjne), miejsca do burzy mózgów (wyposażone w tablice i inne skuteczne narzędzia do współpracy) oraz miejsca wsparcia pracowników (salony/kuchnie/gry, miejsca do drukowania i kopiowania).

 1. Czy obecny projekt boksu odzwierciedla estetykę Twojej firmy?

Boks nie musi być zimny i bezosobowy, a czasami firmy preferują meble biurowe lub stanowiska pracy zamiast boksów. Ważne jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania. W rzeczywistości jest prawdopodobne, że pracownicy spędzają w swoich boksach i na stanowiskach pracy prawie tyle samo czasu, co w domu. Badania pokazują, że że jeśli pracownicy lubią swoje środowisko pracy, są bardziej wydajni.

Podobnie jest w przypadku, gdy projekt boksu lub przestrzeni biurowej nie odzwierciedla celów biznesowych firmy i wysyła mieszane sygnały do ważnych gości i klientów. Przestarzały, zużyty wygląd jest pozbawiony profesjonalizmu, który jest niezbędny do utrzymania konkurencyjności na rynku.

 1. Tradycyjna estetyka (np. meble mahoniowe lub wiśniowe) nadaje klasyczny, biznesowy ton, odpowiedni dla biura zarządu, imponującej recepcji lub sali posiedzeń. Z dumą współpracujemy z Carrico Office Furniture aby dostarczać meble wysokiej jakości i o doskonałym rzemiośle. Te linie są uważane za meble biurowe.
 2. Współczesna estetyka unowocześnia przestrzeń, nadając jej lekkości i przestronności. The Stacja robocza Genoa ilustruje uproszczoną stylistykę o czystych liniach, które dobrze integrują się z każdym środowiskiem biurowym. Ta strona Stacja robocza Lufton wykorzystuje neutralny odcień z czerwonym tłem, nadając środowisku biurowemu głębię i ciepło oraz zapewniając dużo miejsca do przechowywania. Obie te linie są uważane za meble biurowe. Nie zapomnij o dostosowaniu wnętrza do swoich potrzeb poprzez wybór tekstyliów oraz wykończenia.
 3. Nowoczesna estetyka łączy klasyczny styl z wyrafinowanym smakiem, który wyróżnia Twoje biuro spośród innych. System Scene charakteryzuje się miejskim stylem i spektakularną funkcjonalnością. Doskonale sprawdza się zarówno w prywatnych biurach, jak i w otwartych przestrzeniach. Ta linia jest również ekonomiczna, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze na pięknej aranżacji. Możesz też wybrać popularny system V.E.S., który pozwala na wybór szerokiej palety kolorów i laminatów. Obydwie te linie to systemy ścianek działowych.
 1. Czy projekt Twojego boksu motywuje pracowników do jak najlepszego wykonywania swoich obowiązków?

Projekt boksu powinien zapewniać delikatną równowagę pomiędzy prywatnością a interakcją. Oceniając akustykę w swoim projekcie boksu, należy rozważyć, czy zapewnia on odpowiedni poziom hałasu i prywatności dla pracowników. Na przykład pracownicy centrów informacyjnych spędzają większość dnia przy telefonie, dlatego przenoszenie dźwięku (i ograniczanie hałasu z otoczenia) jest niezwykle ważne, aby zachęcić ich do skupienia się na kliencie.

Prywatność wizualna jest również istotnym zagadnieniem, zwłaszcza jeśli pracownicy regularnie mają kontakt z poufnymi danymi. Aby zapobiec dostępowi osób nieupoważnionych do pewnych informacji na ekranach komputerów, boksy powinny zapewniać odpowiednią ilość prywatności, aby pracownicy mogli w pełni skupić się na swoich zadaniach.

Jednym z aspektów planowania boksów, który jest często pomijany, jest rozważenie mebli z możliwością regulacji. Meble, które można dostosować do wymiarów pracownika, pozwalają mu czuć się komfortowo na stanowisku pracy, dzięki czemu może on wykonywać swoje zadania najlepiej, jak potrafi. Chociaż ludzie zazwyczaj myślą tylko o ergonomicznych krzesłach, popularność zyskały także inne rozwiązania, takie jak biurka do pracy na stojąco (umożliwiające pracownikom okazjonalne rozciąganie się).

 1. Czy projekt Twojego boksu mieści się w budżecie?

Biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych opcji, ważne jest, aby projekt boksu nie tylko odpowiadał potrzebom pracowników, ale także mieścił się w budżecie. Koszt zaprojektowania boksu zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar boksu, ewentualne kwestie elektryczne, laminaty i wykończenia, potrzeby w zakresie przechowywania oraz dodatkowe opcje.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę cykl życia projektu boksu. Weź pod uwagę gwarancje producenta i partnerów serwisowych, którzy zapewnią funkcjonalność i konserwację boksów.

Kto by pomyślał, że jest tyle rzeczy do rozważenia przy wyborze kontenerów! Cóż, my wiedzieliśmy, ale wiemy, że Ty również. Chętnie pomożemy Ci ocenić rozwiązania biurowe, które odpowiadają Twoim potrzebom. Skontaktuj się z nami aby otrzymać bezpłatną wycenę lub plan powierzchni!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Klaudia Jarosz