17 marca 2021 Udostępnij

3 wskazówki dotyczące projektowania pomieszczeń biurowych


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jednym z największych błędów, jakie firmy mogą popełnić w swoim miejscu pracy, jest pozostawienie projektu biurowego pokoju przerw na później. Powstałe w ten sposób ponure wnętrze - jeśli w ogóle istnieje dedykowany pokój przerw - może być często niewykorzystywane, co jest marnowaniem cennej przestrzeni biurowej. Dzisiejsze środowiska pracy są bardziej swobodne i otwarte, ale oczekiwana praca jest tak samo wymagająca. Pracownicy muszą mieć możliwość odpoczynku i odświeżenia się, aby czuć się gotowym do podjęcia swoich zadań. Stworzenie relaksującego i zabawnego projektu biurowego pokoju przerw może przejść długą drogę we wspieraniu morale w biurze.

Wykorzystaj różnorodne siedzenia

Posiadanie miejsc siedzących zachęca pracowników do gromadzenia się i nawiązywania kontaktów towarzyskich. Lub, w dzisiejszej kulturze otwartego biura, daje to zmianę scenerii dla ludzi, aby przeczytać dokumenty lub odpowiedzieć na e-maile. W biurowym pokoju przerw, różne siedzenia pozwalają każdemu znaleźć wygodne miejsce, aby usiąść i odpocząć. Oferowanie mieszanki kanap, foteli, a nawet siedzisk przypominających buty oznacza, że każdy może znaleźć opcję, która odpowiada jego potrzebom na dany dzień. Pracownicy potrzebują miejsca z dala od biurka, aby zrobić sobie wystarczającą przerwę. Dla niektórych może to być chwila na drzemkę, podczas gdy inni mogą chcieć posłuchać podcastu lub przejrzeć strony internetowe.

Spraw, aby miejsce to miało inny charakter niż biuro

Robienie przerw pomaga zwiększyć produktywność i kreatywność. Najlepszym sposobem na przerwę w pracy jest przebywanie w środowisku mniej skoncentrowanym na pracy. Spraw, aby pomieszczenie, w którym odbywa się przerwa, miało bardziej relaksujący i domowy charakter dzięki meblom w stylu mieszkalnym, roślinom doniczkowym, a może nawet opcjom rozrywkowym. Może to być telewizor, stół do ping ponga, stół bilardowy, lub cokolwiek innego, co doda trochę zabawy do biurowego pokoju przerw. Te dodatki mogą się przydać do spotkań integracyjnych, takich jak wieczór filmowy lub te późne noce, kiedy wszyscy pracują, ale chcą wyrzucić z siebie trochę pary.

Wyznacz miejsce na lunch

Wielu pracownikom zdarza się pracować do lunchu i jeść przy biurku, starając się zachować produktywność. Chociaż terminy mogą czasami powodować, że jest to konieczne, powinieneś zachęcać pracowników do korzystania z przerwy na lunch, a najlepiej, aby odbywała się ona we wspólnej strefie lunchowej, z dala od stanowiska pracy. Ustaw dedykowany stolik lub stoliki dla współpracowników, aby mogli porozmawiać przy lunchu lub porannej kawie. Zachęcanie do takich przyjacielskich spotkań towarzyskich w całym biurze oznacza tworzenie lepszych relacji w miejscu pracy i daje potencjał do lepszej współpracy, a nawet ogólnie szczęśliwszych ludzi.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Piotr Mierzwa